Domácí Sokol podlehl ostravskému Pepinu naprosto zaslouženě. Pepino dobře bránilo a v koncovce vytěžilo z minima šancí maximum. Přitom už ve 4. minutě šel Sokol do vedení. Radost ale boleslavským flobalistům vydržela necelé tři minuty.

Po obléhání branky Pepina pomohla Sokolu k vedení vlastní branka Skácela. Jenže hosty to nikterak nepoznamenalo a v 6. minutě překvapil Korába střelou z dálky Both.

Na konci desáté minuty namířil pod víko Daniš a otočil skóre. Když pak byl hodně přísně vyloučen na pět minut boleslavský Jiří Bouška, dokonal obrat Skácel.

I ve druhé části určovali tón hry hosté. Daniš, Tříska a Koňařík během osmi minut zvýšili už na pětigólový rozdíl – 1:6.

Až v závěrečné třetině se Sokol nadechl k náporu. Novotný a Slaný snížili na 3:6. To ale v boleslavském provedení bylo vše. Zbytečné vyloučení Veselého nahrálo Pepinu a v čase 56:26 pojistil vítězství hostí Skácel.

„Výsledek hovoří za vše, bohužel jsme prohráli,“ konstatoval po domácí premiéře na lavičce Sokola trenér Jaromír Blažek a dodal: „Pořád si ale myslím, že je lepší prohrát na začátku sezony, než v play-off. Každopádně zápas mi jako trenérovi hodně ukázal. Náš problém byl především v individuálních chybách. Pomalu jsme se vraceli do obrany a tím pádem soupeř získával tlak.“

 

Branky a nahrávky: 4. vlastní Skácel, 50. Novotný (Motejzík), 51. Slaný (Motejzík) – 6. Both, 10. Daniš, 15. Skácel (Trunkát), 25. Daniš (Both), 30. Tříska (Skácel), 33. Koňařík (Chrápek), 57. Skácel (Koňařík)