Druhý závod národního poháru v cyklokrosu Toi Toi Cup 2013/2014 zavítal v sobotu do Kutné Hory na okruh navržený cyklokrosovou legendou Milošem Fišerou. Za slunečného a větrného podzimního dne hlavní závod pro sebe rozhodl Ondřej Bambula (ČEZ Cyklo Team Tábor). Další místa na stupních vítězů obsadili Tomáš Paprstka (Remerx Merida Team Kolín) jako druhý a třetí skončil Vladimír Kyzivát (Johnson Controls AŠ MB), který se tak vyhoupl do čela průběžného pořadí.

Po druhém místě, kterého dosáhl minulý týden v Uničově dosáhl třetího místa za Ondřejem Bambulou (ČEZ Tábor) a Tomášem Paprstkou (Remerx Kolín) v kategorii ELITE mladoboleslavský cyklokrosař Vladimír Kyzivát a součtem bodů se tak posunul do čela průběžného hodnocení TOI TOI cup.
Zprvu se na čele utvořila větší skupinka, kterou se Kyzivát ve druhém a třetím kole snažil svými nástupy roztrhat, to se mu částečně podařilo, ale poté se trošku propadl pořadím a ztratil tím kontakt na první dva závodníky.

V napínavém finiši však využil svých zkušeností a dokázal se probojovat až na třetí místo.

Trojnásobný vítěz kutnohorského závodu Vladimír Kyzivát moc spokojený nebyl: „Dneska se mi nejelo moc dobře, každopádně to byla alespoň bedna, takže jsem za to rád a snad to vypadá, že se budu vracet tam, kde jsem byl před dvěma lety. Dneska bylo sucho, závod byl rychlý a byli tady holt lepší kluci než já, takže klobouk dolů."

Pořadí: 1. Ondřej Bambula (ČEZ Tábor), 2. Tomáš Paprstka (Merida Kolín), 3. Vladimír Kyzivát (Johnson Controls), … 7. Radek Polnický (JIRAPO Giant), 11. Václav Metlička (Johnson Controls), 23. Tomáš Podrazil (Holé Vrchy), 24. Michael Kubín (Johnson Controls), 26. Karel Pokorný (Johnson Controls), 32. Václav Svatoš (Holé Vrchy).