Vynikající druhé místo a šek na 1000 amerických dolarů si ze soutěže IFBB Titans Grand Prix Pro odnesla mladoboleslavská kulturistka Kateřina Kyptová.

První soutěží, kde Kateřina během své cesty po USA startuje bylo Jon Lindsay Titans Grand Prix Pro , kde bojovala o přímé postupové místo na 2015 Olympia Weekend a finanční odměny v celkové hodnotě 3.500 dolarů. V kategorii Women´s Physique porovnávala své kvality se šestnácti soupeřkami převážně ze Spojených státu. Favoritkou soutěže byla Tamee Marie, která se měla za sebou již tři starty na Mr. Olympia. Tamee byla také jediná soupeřka, na kterou Kyptová nestačila, a která si odnesla palmu vítězství.

„Již první semifinálové vyvolávání bylo pro Katku velkým překvapením, když si ji rozhodčí ihned vybrali do prvního porovnávání. Je zvykem, že první vyvolaná pětice postupuje automaticky do finále soutěže. Ze neustálého posouvání Katka doprostřed pětice jsme mohli tušit, že Katka rozhodčím zamotala hlavu. Bylo jisté, že medailová pozice ji určitě nemine. Jaká to však bude jsme se měli dozvědět až po finálové části, která začínala o několik hodin později," komentoval průběh klání manažer Kyptové Ondřej Čečetka.

FINÁLE

Druhou část soutěže již tradičně zahájily nebodované volné sestavy, kdy se závodnice představují především publiku. „Katka všechny zaujala sestavou na hudbu od Alicie Keys, kdy předvedla mnoho estetických a líbivých prvků. Dle reakci publika i rozhodčích měla nejlepší sestavu z celého startovního pole," řekl Čečetka.

Třetí a poslední část soutěže měla již rychlý spád, kdy rozhodčí postupně porovnávali jednotlivé závodnice. Kyptovou spolu s favorizovanou Tamee si vyvolali až jako poslední. V tu chvíli nastal tvrdý souboj o zlatou medaili a o postupové místo na 2015 Olympia Weekend. Vítězné místo a šek na 2.000 dolarů si nakonec odnesla favorizovaná Tamee Marie.

Druhé místo na takové profesionální soutěži je však pro Kateřinu Kyptovou ohromným úspěchem, protože probojovat se jen do finálové pětice je pro každého českého závodníka malým vítězstvím.

Soutěžní sezóna však pro Katku ještě nekončí. Nyní bude startovat na 2014 Europa Phoenix Pro v Arizoně, kde se pokusí opět zaútočit na jednu z medailových pozic.