Zatímco většina lidi se vyhřívá ve skoro letních teplotách na sluníčku, boleslavská kulturistka Kateřina Kyptová tráví hodiny a dny v posilovně, kde finišuje s přípravou na sezonu 2013.

Příští týden odlétá do Španělska na mistrovství Evropy. Jako každý rok se šampionát koná v přímořském letovisku Santa Suzana.

Tentokrát však boleslavská závodnice nenastoupí v kategorii ženské kulturistiky, ale ve Physique. Jedná se o nový směr, který se liší především menší muskulaturou. Závodnice tak již nejsou tlačeny do extrémních svalových rozměrů ani do přehnané vyrýsovanosti, čímž jejich postavy dostávají ženštější vzhled.

Pro tuto kategorii však musela Katka Kyptová shodit 11 kilogramů svalové hmoty, což nebylo jednoduché. Musela totiž snížit intenzitu tréninkových dávek, ale i drasticky omezit kalorický příjem v jídle. Stovkami tréninků a tunami nazvedaných vah pak šly vybudované svaly pomalu dolů.

Na nadcházející soutěži se Katka opět pokusí zaútočit na zlatou medaili a tím na zisk profesionální karty, která by jí umožnila soutěžit na závodech v USA. Jelikož se jedná o úplně novou kategorii a hledat se budou i rozhodčí, je výsledek těžko odhadnutelný. Katka Kyptová si však díky mnohaletým zkušenostem věří!