Pravidelným čtenářům nejsilnější ženu Boleslavska představovat nemusíme, ale i tak je zajímavé dozvědět se něco víc o člověku, kterého můžeme potkat každý den. Jak se má a co dělá v současnosti Kateřina Kyptová?

Nyní se připravujete na další soutěž. Prozraďte, oč jde?

Příští víkend budu soutěžit na Arnold Classic Europe, který se letos poprvé koná ve španělském Madridu. Letošní (již druhá) příprava byla kupodivu klidná, bez velkých výkyvů a podle toho i svaly vypadají výborně. Pokud se mi povede dotáhnout poslední týden dle plánu, šance na nejvyšší příčky tam je. Necháme se překvapit, protože konkurence je letos opravdu veliká.

Co je podle vás nejnáročnější část soutěžní přípravy na vrcholovou soutěž ?

Nejtěžší je většinou začátek, než si zvyknu na pravidelné hlídání příjmu sacharidů a bílkovin. V podstatě si denně počítáte vše co sníte. Potom to je finální část přípravy, kdy jste ve stresu zda jste během přípravy nic nezanedbala.

Mohla byste nám přiblížit váš systém tréninků ?

Snažím se poslouchat své tělo tudíž někdy trénuji jednou a někdy dvakrát denně. Záleží to také na počtu klientů, které trénuji, ale většinou se mi povede odtrénovat dvakrát.

Trošku netradiční otázka: pokud byste měla přijít o jeden ze smyslů, který by to měl být a proč ?

Zajímavá otázka! Takže… Sluch? Asi ne, protože musím slyšet hudbu při tréninku. Zrak? Samozřejmě ne. Potřebuji vidět změny na mém těle během diety ! Chuť? Tenhle sport je o jídle !! Každopádně ne. A cit? Cítit kontakt s činkami je pro mě hodně důležité a bez toho si pořádně nezacvičíte. Rozhodně ne ! Pokud bych měla přijít o jeden ze smyslů tak by to byl čich, protože dělá dietu těžší, když cítíte všude okolo sebe ty dobroty.

Pokud byste chtěla změnit jednu věc na tomto sportu, co by to bylo ?

Ráda bych kulturistiku více přiblížila lidem, aby ji široká veřejnost více uznávala. Především u nás v České republice.

Kde nejraději trávíte dovolenou?

Každá minuta, kdy mám čas sama na sebe je pro mě relaxace. Chvíle strávené s lidmi, kteří mají stejný zájem a zapálení pro kulturistiku. Každý můj trénink je pro mě útěk od každodenního stresu.

Jaký je běžný den Katky Kyptové během přípravy na soutěž?

Ranní káva, tréninky s klienty, můj trénink, oběd, krátký odpočinek, tréninky s klienty, druhý trénink, večeře a vaření jídla na druhý den. Pak už spánek.

Kde vás můžeme vidět trénovat popřípadě si i s vámi zacvičit?

Nejčastěji mě můžete potkat v nově otevřeném fitness v bývalém bunkru (Fitness Bunkr).

Motto na závěr ?

Nic není nemožné !