Členku mladoboleslavského Brilon Racing Teamu porazila pouze Britka Backstedtová. Ta jela svůj vlastní závod. Brzy se odpojila od soupeřek. Jejím tempu Zemanová a Nizozemka Bentveldová nestačily.

V závěrečné fázi skvěle takticky nachystaná česká reprezentantka vyměnila kolo a do cílové rovinky přijela na druhém místě. Byl to pro ni jeden z nejkrásnějších životních zážitků.

Kristýně Zemanové tleskaly tisíce diváků. Na rozbahněné trati posílali fanoušci Češce energii. Ta se naplno koncentrovala na každou zatáčku. Na každou vyjetou kolej.

Fotogalerie: Kristýna Zemanová získala stříbro na mistrovství světa v cyklokrosu

"Je to úplně neskutečné. Strašně jsem si přála před domácím publikem medaili. Když odjela Zoe a já viděla výraz Marie (Schreiberové), tak jsem viděla, že se zlomila. Potom jsem si vyhlédla místo, kdy jsem chtěla zaútočit v souboji s Bentveldovou a vyšlo. Ani jsem na náročné trati nevnímala bolest, nepočítala jsem s tím, že zde může být tak těžké bláto. O to více mě to těší, fanoušci povzbuzovali, byli fantastičtí a ta medaile patří i jim," řekla v cíli Kristýna Zemanová.