Neštěstí ve štěstí! I tak se dá nazvat situace biliáristy Kraušnera.

V posledním kole kvalifikace na Mistrovství Evropy v pollbilliardu si zajistil nominaci hradišťský biliárista v barvách BC Mladá Boleslav Miroslav Kraušner. Je ho účast na mistrovství má ale háček. Spíše pořádný hák.

Celkově se totiž umístil na 3. místě kvalifikace, přičemž se na ME kvalifikují první čtyři. Od Českomoravského billiardového svazu jsou však placená pouze dvě první místa, zbylí dva postupující si musí hradit výdaje z vlastní kapsy. Jedná se zhruba o částku 40 tisíc korun.

„Já tyto peníze nemám, a tudíž nepojedu na mistrovství Evropy, pokud neseženu prostředky od nějakého sponzora. Chtěl bych tímto apelovat na firmy v okolí Mladé Boleslavi a Mnichova Hradiště, zda by mohly pomoci a podpořily mě pokusit se dobýt Evropu,“ řekl s nadějí Miroslav Kraušner.

Ten se o tomto víkendu zúčastní extraligy týmů, ve které je po prvním kole BC Mladá Boleslav na 1. místě. „Čekají nás ještě dvě kola, a tak uvidíme, jak se bude dařit dál a zda čelné místo udržíme,“ řekl ke svému dalšímu startu Miroslav Kraušner.