Krasobruslařky BK Kraso Mladá Boleslav úspěšně zvládly testy výkonnosti v Ústí nad Labem a nový klub tak má první oficiální závodnice.


Klub BK Kraso Mladá Boleslav vznikl v Mladé Boleslavi teprve v loňském roce, ale již nyní bruslí v klubu více jak 20 dětí, z toho 5 závodnic a zbytek přípravka, která tak činí slušnou základnu pro budoucnost.
Klub spolupracuje s řadou významných trenérů krasobrusle

ní, v tak zvané suché přípravě s boleslavským rodákem Georgem Crhou, který sklízí se svými svěřenkyněmi velké úspěchy v Itálii. Do Mladé Boleslavi dojíždí pravidelně i úspěšný reprezentační trenér Miloš Mann.


Prvním závodem, kterého se krasobruslařky BK Kraso v letošním roce zúčastnily, byla tradiční Nymburská stuha.
V kategorii nováčci si Tereza Hájková vybruslila 14. místo, mezi nováčky mladšími si vedla dobře Barbora Toncarová, která skončila na 13.místě.
Hned trojnásobné zastoupení měl klub v kategorii přípravka – Anna Steinerová skončila na vynikajícím 6. místě, Monika Frolíková desátá a Veronika Toncarová čtrnáctá.


Závodnice se dále zúčastnily závodů v Litvínově a Malé ceny Hradce Králové, kde si výbornou volnou jízdou dojela Anna Steinerová pro stříbrnou medaili.
Mladé závodnice čekají letos ještě dva závody – Podkrušnohorský pohár v Bílině a tradiční Kralupská klička.