O víkendu pokračovala nejvyšší republiková krasobruslařská soutěž, Český pohár, dalším závodem – tentokrát Velkou cenou Prahy. Mladoboleslavské krasobruslařky tak sbíraly cenné body do žebříčku, který jim může zajistit nominaci na Mistrovství České republiky pro letošní rok.

V kategorii žačky se po nemoci představila Karolína Líhařová, která obsadila celkové 11. místo a jen o vlásek jí tak uteklo umístění v elitní desítce. Druhým želízkem v ohni této kategorie byla Pavla Karešová, které nevyšel krátký program. Volnou jízdou se už značnou ztrátu dohnat nepodařilo, takže skončila na celkovém 24. místě.

Mezi mladšími žačkami se představila Dorota Horáčková. Obsadila celkovou 11. příčku a toto umístění by jí mělo potvrdit postup na Mistrovství ČR .Ve stejné kategorii, v konkurenci 30 závodnic, si nevedla špatně ani Barbora Musilová, která skončila celkově dvacátá.

V kategorii nejmladší žačky měl oddíl TJ AŠ také dvojí zastoupení – Štěpánku Erbertovou a Pavlu Prokopovou – kterým závod nevyšel dle představ a skončily tak na celkovém 23., respektive 24. místě.

V Nymburce ve stejném termínu probíhal závod Nymburská stuha, soutěž Poháru ČKS, který je nižším stupněm krasobruslařských soutěží. Mladoboleslavský oddíl TJ AŠ měl tentokrát zastoupení pouze v kategoriích úrovně B.

Mezi nejmladšími žačkami B vybojovala Monika Frolíková svou další zlatou medaili, letos již čtvrtou. V kategorii Nováčci B se Veronika Šmelhausová umístila na sedním místě. Mezi mladšími nováčky B skončila Jana Volfová na pěkném třetím místě a Natálie Stránská obsadila celkové 7. příčku.

DAGMAR PLETKOVÁ