Krasobruslařky TJ Auto Škoda Mladá Boleslav se připravují na Mistrovství ČR v krasobruslení.

Nominaci na mistrovství, které se uskuteční již o tomto víkendu v Brně, si vybojovaly hned tři krasobruslařky boleslavského oddílu. Právo účasti na nejdůležitější soutěž sezony si zajistily pouze ty závodnice, které se v celoročním žebříčku Českého poháru umístily do 30. místa.

V kategorii žačky si vybojovala nominaci z výborného pátého místa Monika Zörklerová, Karolína Líhařová si postup zajistila celkovým 18. místem. V kategorii mladší žačky je nominována taktéž z osmnáctého místa v žebříčku Dorota Horáčková.

Všechny tři krasobruslařky se před mistrovstvím republiky připravovaly na zimním stadionu v Mladé Boleslavi. „Děvčata trénovala na ledě spolu s ostatními mladoboleslavskými závodnicemi, ale měla i individuální hodiny, ve kterých měla ledovou plochu jen pro sebe. Prostor potřebují především na doladění závodních programů,“ uvedla jejich trenérka Dagmar Pletková.

Mistrovství ČR začíná v pátek, kdy se uskuteční slavnostní zahájení spolu s losováním. V neděli večer
již budeme znát nové mistry a mistryně ČR v krasobruslení pro tento rok. Trio mladoboleslavských krasobruslařek se bude jistě snažit zasáhnout do bojů o příčky nejvyšší.