Nejlépe si z domácích závodnic vedla Soňa Řehořková z BK Kraso, která si ve své kategorii vybruslila zlato, v kategorii nejmladší žačky B zvítězila Monika Frolíková z Auto Škody.

V mladoboleslavské Ško-Energo Areně sekonal II. ročník závodu v krasobruslení – Mladoboleslavský pohár, který pořádal klub BK Kraso Mladá Boleslav.

Závodu se zúčastnilo téměř 200 závodnic a závodníků z celé republiky. Všichni si pochvalovali zázemí boleslavského stadionu i vstřícnost organizátorů a příjemnou atmosféru celého závodu. V poli závodnic nechyběly reprezentanti dvou boleslavských oddílů, BK Kraso a Auto Škody.

Pořádající klub měl v závodě několik favoritek. Mezi největší patřila Soňa Řehořková, která i přes jeden pád ve volné jízdě v krokové pasáži předvedla perfektní výkon, vyskákala požadované jednoduché skoky a s velkým bodovým náskokem zvítězila.

Dalším želízkem v ohni byla Tereza Andělová v kategorii nováčci B, která předvedla bezchybnou volnou jízdu a nakonec se radovala i ona z medaile, bronzové.

V této kategorii se předvedla i Nela Cankařová, která skončila na velmi dobrém 6. místě, o příčku za ní pak skončila Mosiurczaková.

V kategorii žačky mladší A se poprvé v této sezoně předvedla Tereza Hájková, která v silné konkurenci skončila na výborném 9. místě.

Mezi žačkami mladšími B startovala Alžběta Černá, která nedokázala navázat na úspěch z Malé ceny Hradce Králové a i přes slušný výkon to tentokrát stačilo na 5. místo.

V kategorii žačky B mělo mít BK Kraso jediné zastoupení – Sabinu Folprechtovou, která si týden před závodem přetrhala na horách vazy v koleně a letošní sezona tak pro ni bohužel skončila.

V kategorii Adult do 15 let se předvedla Anna Hulínová, která zopakovala stříbrnou příčku z Nymburské stuhy.

Mezi mladšími nováčky B si letos při svém prvním závodě dobruslila Lucie Procházková pro 11. místo.

Nejpočetněji byla obsazená kategorie přípravka prvky, která byla nakonec rozdělena na děti do šesti a nad šest let.

V mladší skupině si svůj první závod v kariéře zajela Jeanette Šímová, která skončila jedenáctá, Adéla Rettová pak osmnáctá. Ve starší skupině se umístila Katrin Aulická na 10. místě, Eliška Ginzlová na 11. místě.

Také krasobruslaři TJ Auto Škoda bojovali na Mladoboleslavském poháru o vavříny.

V kategorii nejmladší žačky A měla Auto Škoda hned dvojí zastoupení. Pavle Prokopové se volná jízda, až na jedinou chybičku, podařila dle představ. Navíc poprvé v závodě předvedla dvojitého salchowa. Tento výkon jí v silné konkurenci vynesl na výborné 6. místo.

Druhá zástupkyně v této kategorii, Leontýna Dutá, startovala po zranění. Tentokrát nezopakovala své výkony z předešlých soutěží a celkově se tak umístila na 20. místě.

V kategorii mladší nováčci A reprezentoval oddíl Auto Škody jediný „mužský“ zástupce oddílu František Kareš. Vybojoval celkově 2. místo a získal tak letos již svou třetí medaili.

V kategorii úrovně B měla Auto Škoda zastoupení hned ve třech kategoriích. V kategorii nejmladší žačky B opět zvítězila Monika Frolíková a svou sbírku zlatých medailí rozšířila na celkových pět.

Mezi nováčky B startovala Veronika Šmelhausová, která se umístila na celkovém 9. místě.

V kategorii mladší nováčci B získala pro Auto Škodu bronzovou medaili, i přes malý nezdar ve volné jízdě, Jana Volfová. Druhá zástupkyně v této kategorii, Natálie Stránská, zaznamenala svůj zatím nejlepší výsledek. Umístila se na 4. místě a skončila tak těsně pod stupni vítězů.