O body bojovali v Hradci

V Hradci Králové se o uplynulém víkendu konal další závod nejvyšší krasobruslařské soutěže Český pohár. Barvy oddílu TJ Auto Škody hájily v celorepublikové konkurenci celkem čtyři závodnice.

V kategorii Žačky chtěla Dorota Horáčková navázat na svůj skvělý výkon ze závodu v Mladé Boleslavi, ale možná i díky zdravotní indispozici se jí nevydařil krátký program a celkové umístění už po té vylepšila na celkové 14. místo. Ve stejné kategorii Pavle Karešové taktéž nevyšel krátký program, ve kterém jí jedna chyba stála velké množství bodů. Ovšem vydařenou volnou jízdou, která byla hodnocena jako 19. nejlepší, se posunula v celkovém pořadí o šest míst na celkové 22. místo. Barboře Musilové naopak nevyšla volná jízda dle představ a skončila na konečném 28. místě.

Mezi mladšími žačkami bojovala o body do žebříčku dvanáctiletá Nikola Baščanová. Vyrovnané výkony v krátkém programu i ve volné jízdě jí ve velmi silné konkurenci vynesly na 25. pozici.

Krasobruslařky TJ Auto Škody bojují o svá umístění i v nižších krasobruslařských soutěžích. O víkendu 29. října na Krušnohorské brusli v Ústí nad Labem se v kategorii Nejmladší žačky A umístila Monika Frolíková na 18. místě a v kategorii Nováčci B si Jana Volfová dobruslila pro celkovou sedmou příčku.

O víkendu Pardubice a Slaný

O uplynulém víkendu se mladoboleslavské krasobruslařky z klubu BK Kraso Mladá Boleslav zúčastnily hned dvou závodů.

Na 42. ročníku MC Pardubic se představila Soňa Řehořková v nejvyšší pohárové soutěži v kategorii nováčci mladší pohár. Do Pardubic se sjela celá moravská i česká špička a v celkovém počtu 22 závodnic se talentovaná sedmiletá závodnice umístila na výborném sedmém místě.

Konal se i tradiční závod Slánská brusle, kde se poprvé s volnou jízdou představila Jeannetta Šímová v kategorii nováčci mladší B. Při své závodní premiéře se předvedla ve vynikající formě a zaslouženě ze Slaného přivezla stříbrnou medaili a podtrhla tak dobrou práci její trenérky Markéty Hájkové.

Další její svěřenkyně mezi žačkami nejmladšími B Nela Cankařová předvedla opět vyrovnanou jízdu bez jediné chybičky a dobruslila pro skvělé sedmé místo, Tereza Mosiurczaková ve stejné kategorii skončila osmnáctá.