Florbalisté Billy Boy prodloužili svou sérii výher i v domácím zápase proti Klokanům. Zopakovali totiž výsledek z televizního utkání proti Chodovu a také druhý pražský celek zdolali výsledkem 9:6.

„Nejde v celé sezoně vyhrávat o ranec, ale určitě musíme začít hrát lépe. Takhle bychom si koledovali, že silnější soupeř nás potrestá. Musíme to včas podchytit," hodnotil mladoboleslavský trenér Jan Zahalka sobotní domácí výhru.

„Zápas jsme si sami zkomplikovali. Bohemka měla v první třetině tři příležitosti a dala tři góly. Trestala nás. Do druhé třetiny jsme vstoupili povedeně, byla taková, jak si představujeme – celkem vydařená do obrany a překlopili jsme zápas na svou stranu. Předpokládal jsem, že ve stejném výkonu budeme pokračovat i ve třetí třetině," řekl Zahalka.

Jenže hned gól Bohemians na 5:7 krátce po druhé pauze znovu změnil obraz hry. „Hráli jsme pak příliš ustrašeně, jednoduše jsme ztráceli míčky a pouštěli Bohemku do brejků, což je přesně hra, která soupeři vyhovuje a my jí nemáme rádi. Až když jsme sestavu stáhli na dvě pětky, tak jsme po dvou zvládnutých oslabeních dobře odbránili i konec," konstatoval.

Další speciální zápas si „užil" v Boleslavi impulzivní kouč hostů Michal Jedlička. Trenér Bohemians v ní nedotrénoval druhý soutěžní zápas v řadě, v sobotu byl vykázán stejně jako v jarním pátém čtvrtfinálovém utkání. Tentokrát se mu staly osudným protesty proti dvěma trestným minutám Martina Kisugiteho po polovině zápasu, pak už ho sledoval jen jako divák.

V úterním zápase na horké brněnské palubovce Billy Boys prohrávali už 1:4. Přesto si nakonec vynutili prodloužení, když po šedesáti minutách byl stav 5:5. V prodloužení rozhodl utkání po čtyřech minutách přesnou střelou do šibenice boleslavský Petr Salát.

Billy Boy – Bohemians 9:6

Branky a nahrávky: 15. Curney (Jelínek), 20. Rožnovják (Salát), 21. P. Bouška (Tom. Chroust), 24. Curney, 28. Ludvík (Ekl), 29. Novák (Salát), 36. Gwuźdź (Jelínek), 59. Curney (Tom. Chroust), 60. Curney – 2. M. Šimek (Poláček), 13. Poláček, 18. Kisugite, 31. Bagin (Kozák), 41. Čihák (Höffer), 54. Šimek (Kisugite). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:2, navíc Jedlička (ČK). Využití: 1:0. Diváci: 511.
Billy Boy: Rytych – Jelínek, Křenek, Novák, Pluhař, Gwuźdź, Kadlec – Tom. Chroust, Curney, P. Bouška – Fojta, Salát, Rožnovják – Ekl, Ludvík, J. Bouška.

Brno – Billy Boy 5:6 pp

Branky a nahrávky: 26. Fuchs (Bauer), 27. Veselý (Komenda), 40. Jeski (Bauer), 45. Hrubý (Coufal), 53. M. Koutný (Jakůbek) – 28. Rožnovják, 51. Fojta (Salát), 57. Tom. Chroust (Jelínek), 57. Fojta (Salát), 59. Jelínek (Křenek), 65. Salát (Fojta). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 609.
Billy Boy: Rytych - Jelínek, Křenek, Novák, Pluhař, Gwuźdź, T. Kadlec - Tom. Chroust, Curney, P. Bouška - Fojta, Salát, Rožnovják - Mátl, Ludvík, J. Bouška.

Zdroj: Youtube