K závodu se přihlásilo rekordních 65 dětí, bohužel někteří se museli z důvodů nemoci ze závodů odhlásit. I tak si na startovní bloky nakonec stouplo 58 dětí. Startovalo se ve všech plaveckých disciplinách.

Díky rodičům, prarodičům, kamarádům, sourozencům a všem příznivcům Kosatky byla vytvořena úžasná sportovní atmosféra, která děti motivovala k těm nejlepším výkonům.

Smyslem a účelem těchto závodů nebyla pouze ukázka toho, co se děti v plavecké škole naučili, ale zároveň i získání finančního příspěvku pro Dětský domov v Gellnerově ulici. Od spřátelených firem se nakonec podařilo vybrat 40 tisíc korun a příspěvek od rodičů a přátel činil úžasných 8300 korun.

Díky sbírce žáků ze Základní školy Pastelka má dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice nové hračky, společenské hry i knihy.
Žáci z Pastelky uspořádali sbírku pro dětské oddělení

Vybranou hotovost přišel předat a závody podpořit ředitel Městských sportovních zařízení Sara Ondřej Rameš a cenu pak, jako každoročně, převzala doktorka Helena Tomanová, primářka dětského domova. Díky tomuto příspěvku si budou moci děti užít pobyt v horském prostředí na zdravém vzduchu ve Špindlerově Mlýně.

Na závěr závodů vystoupali všichni plavci na stupně vítězů, kde si právem zasloužili nejen medaile a diplomy, ale také drobné dárky v upomínku na příjemně strávené nedělní dopoledne.

"Po zpracování výsledků musíme s hrdostí konstatovat, že naše děti udělaly v plaveckém sportu velké pokroky a jsme na ně právem hrdí," uvedla závěrem Jana Zvolenská za celý klub Kosatka.

Jana Zvolenská

Nové monitory dechu.
Nemocnice má nové monitory dechu pro miminka