„Neudělali jsme žádnou chybu, navíc slavíme další titul pod komínem naší továrny, takže co více si přát?“ byl v cíli na mladoboleslavském staroměstském náměstí spokojený český soutěžácký mistr. „Sezona nám vychází na jedničku. V Čechách s podporou továrního týmu musíme mít vždy ty nejvyšší ambice. Teď máme přání dotáhnout k titulu i sezonu ve WRC 2. Pro to teď uděláme maximum,“ hlásil Kopecký.

I za ním platily staré pořádky, když druhý dojel s odstupem 37 vteřin Václav Pech s Fordem Fiesta R5. Šlo letos o dosud nejmenší odstup za Kopeckým, na vině však byla také nedlouhá distance některých vložek. Hned tři z patnácti se jely ulicemi Mladé Boleslavi, což sice bylo divácky velmi atraktivní, jezdcům to však příliš nechutnalo. Další dvě speciálky se pak jeli na autodromu v Sosnové.

Obrovská bitva se pak rozhořela v souboji o další umístění. Na bronzovou příčku bylo hned několik adeptů. Do poslední rychlostní zkoušky vyjížděl na bronzové příčce Jan Černý, ale zradila jej technika a nakonec se musel spokojit až se šestým místem. „Rally není jenom o pilotovi a spolujezdci, ale také o autu. Nám bohužel asi praskla poloosa. To ke sportu ale patří,“ byl v cíli evidentně smutný příbramský jezdec.

Václav Pletka v dresu Jičína.
Pletka: Kromě hokeje si chodím jednou týdně zahrát tenis, ten mě baví

Třetí místo tak pro sebe nakonec urval v barvách domácího Motorsportu jedoucí nor Veiby. „Byl to s klukama parádní souboj. V první etapě to nebylo ono, ale od prvních kilometrů té druhé jsme se dostávali do tempa a v závěru jsem opravdu hodně zatlačil na pilu a nakonec to vyšlo,“ hodnotil mladý norský pilot svou premiérovou Bohemku.

Za ním nakonec dojel čtvrtý matador Vojtěch Štajf. „Myslím, že to byl od nás s Fábií zatím nejlepší závod. Jel jsem asi nejrychleji, jak umím,“ hodnotil Štajf svůj výkon. Ten nakonec stačil na čtvrté místo o jednu jedinou desetinu vteřiny před semčickým Filipem Marešem. „Kluci byli prostě rychlejší. Nejeli jsme špatně, ale samozřejmě rezervy tam ještě jsou. Musíme se z toho poučit a příště být zase o něco lepší,“ hodnotil domácí pilot, který absolvuje premiérovou sezonu se silným vozem.

Z dalších zajímavých jmen stojí za zmínku osmé místo jinak odpočívajícího Štěpána Vojtěcha, který za sebou nechal i devátého Fina Nordgrena, jedoucího taktéž pod záštitou továrny. Jedenáctý pak dojel při svém návratu na české tratě dvojnásobný vítěz Bohemky Rakušan Baumschlager. Do cíle letošního závodu se podívalo 48 posádek z původního počtu 73 přihlášených.

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:28:12,3, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -37,6, 3. Veiby, Skjaermoen (Nor./Škoda Fabia R5) -1:18,3, 4. Štajf, Ehlová (Škoda Fabia R5) -1:26,2, 5. Mareš, Hloušek (Škoda Fabia R5) -1:26,3, 6. Černý, Černohorský (Ford Fiesta R5) -1:36,7, 7. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -2:11,8, 8. Vojtěch, Ernst (Škoda Fabia R5) -2:23,1, 9. Nordgren, Souminen (Škoda Fabia R5) – 2:23,1, 10. J. Szeja, M. Szeja (Ford Fiesta R5) –2:56,5.

Z dvacátého ročníku Pukma Cupu, turnaje v malé kopané v Červených Janovicích.
První fáze Pukma Cupu 2018: týmy si mohou podat přihlášku