Ve voze Škoda Fabia R5 ovládl všechny měřené úseky s výjimkou úvodního nedělního, který ale byl nakonec anulován. „Jsem moc rád, že jsme splnili roli favorita. Musel jsem ale být stále ve střehu a hlídal si své tempo a rytmus. Muselo nás to pořád bavit,“ pousmál se šťastný nejlepší pilot na Valašsku.

Třebaže za poslední ročníky zná tratě všech tuzemských podniků téměř nazpaměť, o víkendu poznal něco nového. „Doma to člověk zná, ale jely se nové úseky a zase jsme se tím pádem naučili něco nového. Pokud není co zlepšovat, tak se dostaví stagnace nebo se jde zpět. Musíme se tedy podívat i na věci, které nebyly úplně optimální a snažit se z nich vytěžit maximum,“ konstatoval.

I ve druhém letošním vystoupení slavil s Fabií ve vyvedení trikolory úspěch. „Nový design našeho auta se mi moc líbí, máme k němu i nové kombinézy. Jsem rád, že když letos slavíme sto let Československa, že můžeme jet v těchto barvách,“ pousmál se.

Ze stříbrné příčky v rámci 37. ročníku Kowax Valašská rally Valmez 2018 v okolí Valašského Meziříčí s minutovou ztrátou dojel Václav Pech. „Ráno jsem dělal nějaké jezdecké chyby a moc mi to nešlo, ale ke konci jsme se zase chytil a jel v optimálním tempu. Na poslední zkoušce jsme se hodně snažili a jsem šťastný, že se to nakonec povedlo,“ zářil v cíli Pech, jenž do závodu nastoupil ne zcela zdráv. Problémy se zády a bolest se opět vrátily. „Od druhé zkoušky na polygonu už jsem fyzicky hodně trpěl, jsem rád, že jsme v cíli,“ setřel si pot z čela pilot Fordu Fiesta R5, jenž svou pozici ubránil o devět desetin před norským pilotem továrního týmu Ole Christianem Veibym.

„Byla to opravdu krásná bitva . Musel jsem si hlídat nejen styl jízdy, ale také být hodně rychlý. Na poslední zkoušce jsem se snažil, ale udělal jsem hodiny v hodně rychlém místě a musel couvat. Měl jsem štěstí. Takové věci se ale prostě stanou, když jedete na limitu, někdy to tak je,“ konstatoval talentovaný Nor. „Největším pozitivem této soutěže je fakt, že jsme se naučili hodně nového o jízdě na asfaltu, byl to úplně jiný typ tratí a povrchu. Těžko teď mluvit o dalších plánech, ale doufám, že budeme ještě moci do Česka vrátit,“ přeje si Veiby.

Úspěšnou premiéru ve čtyřkolce má za sebou semčický talent Filip Mareš. Ten svou Škodu Fabia R5 dovezl do cíle na osmém místě. Ten zhodnotil nedělní etapu: „Stejně jako včera bylo vše bez problémů. První erzeta hodně klouzala, jeli jsme ji opatrně. Na Bystřičce a Juřince to bylo lepší, jsou to moc hezké zkoušky. Líbila se mi hlavně Bystřička, hodně se na ní mění charakter. Na druhém průjezdu Hukvaldy nás trochu limitovala měkká směs pneumatik, ale bylo to tak lepší.“ A dodal: „Vše jsme ale podřídili bezpečnosti a učení se s novou technikou.“