„Jako výraz uznání a projevy důvěry chápeme nabídku Českého svazu Judo, abychom v roce 2018 uspořádali Přebor České republiky jako dvoudenní akci, jak pro mladší, tak pro starší žáky,“ hlásí funkcionář oddílu Jan Myška. A pokračuje: „Byla nám tak dána přednost před mnohem početnějšími a ekonomicky silnějšími oddíly, které tyto soutěže pořádaly v minulých letech. Chápeme tuto nabídku i jako možnost zvýšit prestiž oddílu i našeho města a budeme o ní vážně uvažovat.“


Letošních přeborů se podle nominačního klíče se zúčastnilo 395 nejlepších judistů a judistek ze všech koutů České republiky. K nim jako doprovod přibylo dalších téměř pěti stovek rodičů, trenérů, rozhodčích a členů realizačních týmů. 


A domácí barvy byly pořádně vidět i na tatami. „Za pokrok po sportovní stránce považujeme skutečnost, že v kvalifikačních turnajích si právo startu letos vybojovalo pět mladších žáků a jedna mladší žákyně z našeho oddílu,“ hlásí hrdě Myška. 


Vojtěch Betka vybojoval pěkné sedmé místo, když těsně prohrál v opravách. Matěj Kopecký prohrál dokonce jenom jeden jediný zápas, a to ještě nejmenším možným rozdílem, a zaslouženě vybojoval bronzovou medaili.

Dorostenci Adam Kopecký a Martin Procházka, 4. místo v I.lize dorostu ČR

V sobotu se konalo finále I.dorostenecké ligy 2017 ČR v Ostravě. Již druhým rokem hostují za tým z Čáslavi naši dorostenci Martin Procházka a Adam Kopecký. Z důvodu nemoci a zranění nemohli s týmem vyjet někteří domácí závodníci, kteří patří k tradičním oporám. Za ně musili nastoupit náhradníci, z toho dva ještě ve věku starších žáků. Situace se tak stala vážnou a na náladě týmu to moc nepřidalo. Přesto kluci bojovali s odhodláním a nadšením a udělali pro úspěch maximum možného.


První zápas s Hradcem Králové dokonce vyhráli 8:0. Tak vysokou porážku Hradec neutrpěl za celou soutěžní sérii. Druhý zápas je čekal proti velmi silným Litoměřicím, které mají v týmu několik reprezentantů, takže prohráli 2:6.


Ve třetím zápase s Jablonec nad Nisou dokázali ještě vyhrát 5:3. Pak už ale došly síly. Zápas proti favoritům z SKKP Brno, které mělo reprezentanty ČR ve všech váhách, prohráli 1:7. Jediné vítězství za tým zaznamenal Adam Kopecký. V posledním zápase s Ostravou ještě pořád žila naděje na třetí místo. Ale únava a domácí peostředí udělaly své a konečný výsledek 3:5 znamenalo 4. místo.

Proběhlo 5. kolo Polabské ligy žactva v Čáslav

Oddíl Judo TJ AŠ Mladá Boleslav vyslal početnější skupinu, kde byli zastoupeni také začínající závodníci. Soutěže se zúčastnilo 189 žáků a žákyň z 18 oddílů.
1. místo ve svých kategoriích vybojovali Matěj Kopecký a Kristýna Koutová, 2. místo Lukáš Král a Jan Bauer, 3. místo Matyáš Douša.


Ve čtyřech hmotnostních kategoriích se naši závodníci vyřadili navzájem, takže Albert Pavlásek, Ondřej Škatula, Martin Vodička, Jan Plechatý, Tomáš a Filip Teichmannovi, Ondřej Binar a Václav Mistoler tentokrát do posledních kol neprošli.