Posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký / Pavel Dresler zvítězila přesvědčivým způsobem i v pátém letošním vystoupení v českém rallyovém šampionátu.

V Hustopečích si stylem start-cíl dojeli Kopecký s Dreslerem pro svůj další triumf a s plným počtem bodů jsou blízko titulu mistrů České republiky. Obhajobou loňského prvenství v Hustopečích potvrdili svou letošní famózní bilanci na českých soutěžích.

Rally v Hustopečích slibovala od počátku hon na Kopeckého s Dreslerem, kteří letos na soutěžích českého šampionátu dosud nenašli přemožitele. Svoji výtečnou bilanci potvrdili i na tratích v okolí moravských vinic a upevnili si dosud neotřesitelnou vedoucí pozici. Na druhém místě dojela se ztrátou 33.3 sekund posádka privátní Fabie Super 2000 Roman Kresta / Petr Gross, kterým patří i druhá příčka v celkovém hodnocení. Triumf mladoboleslavských vozů Fabia Super 2000 završili Tarabus s Trunkátem, kteří po tuhém boji porazili o 2.4 vteřiny Valouška s Kostkou na voze Peugeot Super 2000.

Jan Kopecký hodnotí svoji letošní úctyhodnou bilanci s nadšením: „Jsme s Pavlem velmi šťastní – pátý start, páté vítězství. Věděli jsme, že to nebude jednoduché a opravdu nebylo. Chtěl bych poděkovat celému týmu, skvělé výsledky jsou zásluhou společného špičkového výkonu nás všech."

Český šampionát pokračuje 13. – 15. července šestým podnikem – Rally Bohemia, která se jede v okolí sídla mladoboleslavské automobilky.

HÄNNINEN VYHRÁL V BELGII

Juho Hänninen s Mikko Markkulou z téhož týmu zvítězili po skvělém výkonu v belgické Ypres rally. Po skvělém výkonu nechali za sebou na druhé příčce sedminásobného vítěze této soutěže Freddyho Loixe na Peugeotu Super 2000. Získali tak body jak do hodnocení značek IRC, tak i do hodnocení jezdců Mistrovství Evropy (ME).

Škoda si navíc upevnila svou vedoucí pozici v IRC a Hänninen s Markkulou potvrdili průběžnou první příčku v hodnocení ME.
Hänninen s Markkulou tak dali zapomenout na nepříliš šťastné vzpomínky na belgickou rally v okolí města Ypres z minulých let a slaví letos druhé vítězství jak v IRC, tak v ME: „Skvělý závod, skvělý výsledek. Bylo to náročné, zejména sobotní den s porcí 200 kilometrů rychlostních zkoušek vyžadoval neustálou koncentraci a vysoké nasazení. Auto bylo perfektně připravené, děkuji všem z našeho týmu. Vítězstvím jsme získali body do hodnocení obou šampionátů, o to více je cennější."

Skvělý výkon vozů Fabia Super 2000 podtrhl třetím místem Belgičan Pieter Tsjoen. Vedoucí muž IRC Andreas Mikkelsen belgickou soutěž nedokončil, i nadále však vévodí hodnocení jezdců IRC.