Cesta Jiřího Lehečky na Australian Open je u konce. Na úvodním grandslamu sezony vypadl ve čtvrtfinále s Řekem Stefanosem Tsitsipasem bez zisku setu. Bez šance ale nebyl.

Český tenista si prohrál hned úvodní servis, kvůli čemuž prohrál první set 3:6. Ve druhé sadě měl hned pět brejkbolů a možnost vzít Tsitsipasovi servis, ale ani jednou se to Lehečkovi nepovedlo. Čtvrtý hráč světa ani jednu příležitost neměl, ale zvládl lépe tiebreak poměrem 7:1 a vedl už 2:0 na sety.

„Mohl se vrátit do zápasu a měl bych problémy, pro mě byl tiebreak naopak šance získat klid,“ hodnotil v rozhovoru po utkání na kurtu Roda Lavera Stefanos Tsitsipas.

Ve třetím dějství to byl opět Lehečka, kdo mohl jako první prorazit podání soupeře. Za stavu 3:2 vedl při servisu soupeře 40:0 a následně měl i výhodu, ale favorit opět krušné chvíle zvládl a v závěru ukázal svoji velikost. Proměnil vůbec první brejkbol od druhého gemu celého utkání, který byl rovněž mečbolem a ovládl třetí set poměrem 6:4.

Přesto má Lehečka za sebou životní turnaj. Postupně se mu podařilo vyřadit Čoriče, Eubankse, Norrieho a Augera-Aliassima.

„Odehrál tady skvělý turnaj a přeji mu všechno nejlepší do budoucna. Musel jsem čelit úderům ze hry, které byly silné a musel jsem tomu dát maximum,“ smekl před Lehečkou v Melbourne Tsitsipas.

Po turnaji se Jiří Lehečka posune žebříčkem ATP vysoko. Momentálně je v živém žebříčku na 39. místě. Do grandslamu přitom vstupoval ze 71. místa.