Dva těžké zápasy mají za sebou po víkendu florbalisté Billy Boy Mladá Boleslav. Zatímco páteční duel na palubovce Vítkovic zvládli a vyhráli jej 5:2, v sobotu přišli o letošní extraligovou neporazitelnost, když podlehli Ostravě 5:6. I přes jedno klopýtnutí ale zůstávají v extraligové tabulce druzí za vedoucím Tatranem Střešovice.

Souboj o druhé místo v extraligové tabulce byl navíc speciálně orámovaný premiérovým návratem Petra Kološe a Jana Jelínka domů v boleslavských barvách.

Jelínek nastoupil tradičně v zahajovací sestavě BILLY BOYs, a když hlasatel oznamoval jména, kotel domácích přivítal svého bývalého lídra sympatickým aplauzem. Jelínek se brzy ukázal! Už po padesáti vteřinách nahazoval na bránu, odražený míček zpoza vracel Tomáš Chroust a jeden z domácích beků si ho srazil za vlastního gólmana Součka.

„Musím přiznat, že hodinu a půl před zápasem mě to vzalo. Nesvazovalo mě to tu, ale měl jsem takové jiné pocity," líčil Jelínek. Jeho i celý tým uklidnil brzký gól. Až na úvodních 53 vteřin Boleslav držela vedení v celém zápase. „Dali jsme rychlý gól, byli jsme klidnější a Vítkovice musely dotahovat," pochvaloval si průběh.

Ve stejné situaci jako Jelínek byl i Petr Kološ. Také hrál prvně proti Vítkovicím.

Při cestě ke sportovní hale navigoval řidiče autobusu, pak v útrobách dějiště zápasu slýchal od místních dotazy: „Trefíš do správné šatny?"
Trefil. Do té, kde se nakonec slavila výhra 5:2. „Nebylo to tak emotivní, jak jsem původně očekával. Bylo to v klidu, mohl jsem se soustředit vyloženě na svůj výkon," ohlédl se za osobními dojmy.

Od Vítkovic čekal trochu jinou hru. „Myslel jsem, že budou více využívat osobní obranu. Až na jisté momenty jsme se s ní rychle sžili. Navíc se nám dařilo vzadu," řekl Kološ.

OSTRAVA

V sobotu bohužel Mladá Boleslav nepotvrdila páteční výhru 5:2 nad Vítkovicemi a podlehla Ostravě 5:6. Skončila tak neporazitelnost v nové sezoně, k jejímu prodloužení nestačil ani hattrick Jiřího Curneyho, který nastřílel první tři boleslavské góly.

„Prohráli jsme se soupeřem, kterého bychom měli porážet, protože máme velké ambice. Pokud chceme vyhrát, musíme ho porazit. Určitě se na tom podepsalo, že jsme v pátek porazili Vítkovice a atmosféra byla trochu uvolněnější. Přístup nebyl stoprocentní. Navíc proběhly celkem zásadní změny v sestavě, protože jsme chtěli pustit do hry i kluky, kteří v pátek nehráli. Bohužel jsme jim v tomhle moc nepomohli, protože ani jedna z těch pětek nehrála v první třetině dobře. Výsledek 1:1 byl velkou zásluhou výborného Kuby Výtiska v bráně," hodnotil sobotní mač kouč Jan Zahalka.

A pokračoval: „Jasně jsme si o přestávce řekli, co chceme změnit do druhé třetiny, s tím jsme přišli na plochu, ale místo toho, abych to začali hrát, nechali jsme si dát hloupé tři branky. V podstatě rozhodly o zápase, i když bylo ještě dost času do konce. Ostrava předvedla výborný výkon vzadu, chtěla straně moc vyhrát, kluci odmakali každý souboj a to byl klíč k vítězství. My byli špatní v osobních soubojích, a přestože jsme na konci dominovali, měli jsme tlak a tlačili jsme se před bránu, rozhodlo se v osobních soubojích. V nich byl soupeř lepší."

„V závěru to bylo jen o tom, jestli to padne, nebo ne. Byli jsme lepší, ale my nechceme vyhrávat zápasy tak, že to dotlačíme ve třetí třetině, když stáhneme hru na dvě formace. Zápas rozhodlo to, že jsme nenastoupili koncentrovaní a prohrávali osobní souboje," dodal.

1. SC Vítkovice Oxdog – Billy Boy Mladá Boleslav 2:5

Branky a nahrávky: 7. Matúš, 45. Heczko (Hájek) – 1. Tom. Chroust, 6. Curney (Jelínek), 39. Ekl (Křenek), 53. Fojta (Pluhař), 58. Fojta. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:4, navíc Židel osobní trest 10 minut – Bouška 5 minut za hrubost. Využití: 1:0. Diváci: 410.
Billy Boy: Rytych – Jelínek, Křenek, Novák, Pluhař, Kadlec, Gwuźdź, Votruba – Tom. Chroust, Curney, Ekl – Fojta, Salát, Rožnovják – J. Bouška, Kološ, P. Bouška – Mátl, Ludvík.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Billy Boy Mladá Boleslav 6:5

Branky a nahrávky: 13. Peřka (Trulík), 23. Šimíček (Kašovský), 23. Trulík (Peřka), 26. Peřka (Krzyžanek), 30. Šimíček (Ožana), 53. Kolajta (Krzyžanek) – 20. Curney (Křenek), 28. Curney (Tom. Chroust), 30. Curney (Rožnovják), 44. Gwuźdź (Kološ), 60. Tom. Chroust (Křenek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:0. Diváci: 231.
Billy Boy: Výtisk (30. Rytych) – Jelínek, Křenek, Kadlec, Gwuźdź, Kroupa, Votruba, Novák – Tom. Chroust, Curney, Rožnovják – J. Bouška, Kološ, P. Bouška – Mátl, Ludvík, Ekl – Salát.