Předposlední závod Volného poháru rallye 2011 se konal první říjnovou sobotu ve Světlé nad Sázavou.

Na startu se sešlo 95 posádek z České republiky a Polska, které za slunečného počasí bojovaly s nástrahami devíti rychlostních zkoušek o délce téměř 80 kilometrů. Celkové vítězství vybojovali Šikl s Pecinou s Evem IX.

Mladoboleslavský region reprezentovalo na soutěži pět posádek. Klinger s Trubičkou s Felicií projeli trať nejrychleji ve své třídě pro vozy s obsahem motoru do 1400 cm3 a obsadili zároveň 11. místo v celkovém pořadí závodu.

O tento výsledek však bojovali až do předposledního měřeného úseku s Jabloneckou posádkou Buchar – Jecha, kdy před nimi měli náskok necelé dvě vteřiny. Avšak krátce po startu předposlední rychlostní zkoušky Jablonecká posádka poslala svůj vůz několikrát přes střechu. Po roční pauze tak Klinger s
Trubičkou s předstihem vybojovali pro svůj tým Autovrakoviště Hejtmánka vítězství v rámci své kategorie v celkovém hodnocení letošního ročníku Volného poháru.

Zde je nutné zdůraznit, že tento výsledek je zásluhou nejen posádky, ale hlavně celého kolektivu zaměstnanců Autovrakoviště Hejtmánka a motoráře Zelingra.

Nemalou měrou k němu přispěl i soutěžní jezdec Luboš Picek, který před sezónou zprostředkoval nákup nové převodovky.

Bratři Šeblovi startovali taktéž s felicií, ale v silnější kategorii pro vozy s motorem do 1600 cm3. Ze Světlé si odvážejí body za 12. místo ve třídě a 40. v celkovém pořadí.

Méně štěstí měly ostatní boleslavské posádky. Nejkratší účinkování předvedli Buberle se Sochou, neboť odstoupili po poruše hnacího hřídele již na první rychlostní zkoušce. Dvořák se Slavíkem odstavili svoji dieselovou Fabii po druhém měřeném úseku a Honzové Kočiš a Roudnický odstoupili po technických problémech svého Subaru Impreza na 4. rychlostní zkoušce.

Letošní Volný pohár ukončí za tři týdny závěrečný závod v Humpolci.