Rallye Posázaví, druhá soutěž Volného poháru rallye, se opět odehrávala za nevyzpytatelného počasí – chvíli sluníčko, chvíli průtrž mračen.

Z boleslavských posádek potvrdila svou suverenitu ve třídě pro vozy s obsahem motoru do 1400cm3 posádka ze Semčic Mareš – Šmíd, kteří svého Favorita dovedli do cíle na 17. místě absolutně.

Marný boj o lepší pozici než čtvrté místo na předchozí soutěži svedli Klinger s Trubičkou s Felicií, kteří startovali za tým Autovrakoviště Hejtmánka. Proti byla tentokrát převodovka, když se posádka musela na poslední rychlostní zkoušce obejít bez druhého rychlostního stupně, což bohužel znamenalo neudržení do té doby třetího místa ve třídě.

Bratři Šeblovi pokračovali ve sbírání vavřínů, když z Havlíčkova Brodu odjížděli bohatší o poháry za třetí místo ve třídě pro vozy s obsahem motoru do 1600cm3.

Buberle se Sochou ve stejné kategorii obsadili 5. místo, přičemž o lepší umístění je připravila absence závodní převodovky v jejich Felicii.

Nejméně radosti přinesla soutěž posádce Partner Racing Teamu Jiřímu Šulcovi s Radovanem Buchou, kteří si na soutěž přijeli otestovat svůj Citroen C2 R2, když ještě před startem do prvního testu jim vystavil stopku alternátor jejich vozu.

Volný pohár rallye pokračuje za měsíc další soutěží tentokrát v okolí Jindřichova Hradce.