Zatímco v nominaci fotbalového kouče Karla Jarolíma žádný z hráčů FK Mladá Boleslav nefiguruje, Bruslaři i Technologové své zastoupení v národních týmech na nejbližších akcích mít budou.


Při absenci Ladislava Takácse je jedinou boleslavskou stopou v kádru jedenadvacítky alespoň útočník Tomáš Ladra, který aktuálně hostuje v druholigových Pardubicích. „Ladra má podobné předpoklady jako zraněný Václav Černý a je to pro něj šance,“ uvedl na jeho adresu kouč Lvíčat Vítězslav Lavička.


Za týden čeká na hokejovou reprezentaci první letošní turnaj a sice finský Karjala Cup. Bruslaři na něm budou mít hned dvojité zastoupení. Do obranných řad byl nominován David Němeček, po delší době oblékne dres národního týmu také útočník Jakub Klepiš. „Kuba Klepiš momentálně v Boleslavi patří k nejlepším hráčům. Mluvil jsem s ním a chci mu dát šanci porvat se o olympiádu,“ řekl ke Klepišově nominaci kouč Josef Jandač. „Upřímně musím říci, že to je pro mě překvapení. Samozřejmě příjemné. Mám radost, stejně jako manželka a rodiče. Národní tým pro mě vždycky byl a bude čest,“ uvedl v rozhovoru pro hokej.cz boleslavský útočník, který se naposledy v dresu národního týmu představil naposledy na světovém šampionátu v roce 2015 a na svém kontě má už 95 reprezentačních startů, včetně tří účastí na mistrovství světa.


Letošní turnaj ve Finsku se bude poprvé hrát v novém formátu a zúčastní se ho hned šest celků. K tradiční silné evropské čtveřici se ještě přidají Švýcaři a Kanaďané.


To florbalisté rozehráli svůj turnaje evropské tour už včera. Ve Švýcarském Kirchbergu, vyzvali Finsko, dále je čekají domácí a na závěr Švédsko. Kromě áčka pak na stejném místě bojují i junioři. V mužském výběru zastupují boleslavské Technology Jan Natov a Milan Tomašík, s juniorským týmem odcestoval Lukáš Netrefa. V nominaci žen nechybí opět Klára Leierová.