Celosvětová ekonomická krize. Strášák dnešních dní, který nejvíce ze všech odvětví zasáhl automobilový průmysl. Boleslavskou Škodovku nevyjímaje. Mezi fanoušky boleslavského fotbalu a hokeje panovaly obavy o budoucnosti sponzorských vazeb mezi sportovními kluby, především tedy tím fotbalovým a hokejovým, a automobilkou.

Ráznou odpověď vyslal ve čtvrtek člen představenstva Škoda Auto Holger Kintscher zodpovědný za oblast ekonomie podpisem nové smlouvy s FK Mladá Boleslav. Nový kontrakt byl podepsán do roku 2011.

Jak se liší nová smlouva od té stávající?
V podstatě ty částky jsou velmi podobné. Kontrakt je rozdělen na dvě fáze. Ta první je fixní částka, v té druhé jsou jakési bonusy například za postup do evropských pohárů.

Museli jste v době celosvětové ekonomické krize utáhnout sportu kohout?
Hodně jsme v představenstvu diskutovali o podpoře sportu. Škoda Auto bude i nadále sport podporovat. To jsme deklarovali i předčasným podpisem nové smlouvy s fotbalovým klubem.

Co třeba hokejový klub?
Chceme nadále udržet stávající partnerství se všemy lokálními kluby.

Co velké sportovní akce typu mistrovství světa v hokeji nebo cyklistický Tour de France?
Tyto podniky budeme určitě nadále podporovat.

Bude podpora v porovnání s minulými lety nižší v ohledu na probíhající krizi?
Samozřejmě se budeme muset uskromnit, ale všechno bude probíhat na velmi profesionální úrovni a u těchto hlavních sportovních akcí zůstaneme jako hlavní partner. Budeme ale po každé akci pečlivěji sledovat, jaké jsou naše náklady a na druhé straně, jaký z toho plyne pro naši značku užitek.

Můžete prozradit jak velké prostředky investuje automobilka v roce 2009 do podpory sportu?
To vám samozřejmě neprozradím.