Trať má klasické parametry. Je dlouhá 2760 metrů a když zaprší, krosaři budou muset slézt z kol a určité pasáže okruhu odběhnout. „Vypadá to na mokrou variantu,“ prohlásil v souvislosti s víkendovou předpovědí počasí ředitel šampionátu Antonín Ungerman.

„Z osmdesáti procent má přijít déšť, který trať rozbahní. Když bude bláto, tak to nebude aspoň drncat,“ vtipkoval Ungerman, podle jehož záznamů se v Mladé Boleslavi jel první domácí - tehdy ještě československý šampionát - už v roce 1962. „Letos si to u nás cyklokrosaři rozdají o medaile potřinácté.“

Kdy by na ně měl dosáhnout? V kategorii žen (začátek 11.45) budou o cenné kovy usilovat Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková a uvidí se, jak mladoboleslavská trať sedne veteránce Pavle Havlíkové. Mezi muži (startuje se od 13,15) jsou čtyři jasní kandidáti na medaile: Michael Boroš, Šimon Vaníček, Jakub Říman a Adam Ťoupalík.

Jistotu startu na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide si vybojují mistři z Mladé Boleslavi. „Kromě toho už byla předen daná jiná kritéria, která splnili například Boroš nebo Zemanová,“ dodal reprezentační kouč Petr Klouček.