Poslední TOI TOI Cup pro mládežnické kategorie a ženy před mistrovstvím České republiky v Lounech vyhráli: žák Jan Gavenda (TJ Cykloprag), kadetka Jana Czeczinkarová, kadet Lukáš Kunt (oba Remerx Merida Team Kolín), žena Martina Mikulášková (TJ Stadion Louny) a junior Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav). Vložený závod mužů ovládl Martin Bína (ČEZ CT Tábor) před Vojtěchem Niplem (Focus Cycling Znojmo) a Michaelem Borošem (ČEZ CT Tábor). Všichni vítězové vedou v průběžném hodnocení poháru.

Do středočeských Milovic zavítala nejvyšší česká cyklokrosová soutěž poprvé, a nutno říci, že závodní okruh byl připraven, jako by se tam měl konat světový pohár.

„Bylo s tím hodně práce, vytyčovali jsme ji ve dvou od neděle do středy. Z účasti lidí jako je Martin Bína máme velkou radost, je to pro nás čest," sdělil nám Richard Němec, ředitel závodu. Za organizací jedenáctého podniku TOI TOI Cupu stojí dále jeho otec Jaroslav, předseda sdružení Cyklokros Milovice o.s.

„Spíš než Štěpánku připomíná Borek," charakterizoval trať v lesoparku Mladá Boleslavák Jirka Polnický. (Park Štěpánka je dějiště spousty cyklokrosových závodů v Mladé Boleslavi včetně mistrovství České republiky a lesopark Borek zase hostil mistrovství světa 1987 a nyní je to tréninkový prostor nejen mladoboleslavských cyklokrosařů.)

V juniorech chyběl vítěz z Holých Vrchů Adam Ťoupalík (ČEZ CT Tábor), který dal přednost přípravě na světový pohár v Koksijde. Od začátku dnes neponechal nic náhodě Karel Pokorný (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) a zvítězil stylem start-cíl. V kategorii elite vyhrál opět Martin Bína před druhým Bambulou a třetím Jiřím Polnickým.

MARTIN BALI-JENČÍK