VK Karbo Benátky nad Jizerou – Vavex Příbram 1:3

Benátky nenavázaly na kvalitní hru ze základní části a v domácím prostředí ztratily první utkání čtvrtfinále play off.

Hosté z Příbrami hráli s daleko větší chutí a zaslouženě zvítězili. Již dnes je na programu druhé utkání play off a všichni věříme, že z benáteckých volejbalistů spadne kámen nervozity a pokusí se stav čtvrtfinále play off před odvetami v Příbrami vyrovnat.

Úvod utkání patřil hostům, kteří od prvních míčů si udržovali nepatrný bodový náskok (0:2). Horší příjem Benátek a nevynucené chyby na útoku dovolili Vavexu snadno získat pětibodové vedení, které se v průběhu první sady vyšplhalo až na rozdíl sedmi bodů (7:12). Benátky ještě snížily, ale první sadu už nezachránily.

I ve druhém setu měli hosté daleko více ze hry a od začátku diktovali tempo hry. Domácí volejbalisté působili zakřiknutým dojmem, naopak hosté na co sáhli, to jim vyšlo.

Až ve třetím dějství k vidění byl vyrovnaný volejbal. Vyrovnané skóre vydrželo od stavu 7:7 až do 22:22. První setbol odvrátil příbramský univerzál umístěnou smečí, ale druhý již Benátky proměnily a vykřesaly jiskřičku naděje pro obrat v utkání.

Nepřesný příjem podání však nedovolil domácím kvalitní zakončení a snadno chycené míče hosté proměňovali ve velmi důležité body a rychle si získali bodový náskok, jehož výsledkem byl velmi rychlý konec utkání.

Trenér Benátek Lubomír Vašina: Myslím si, že začátek utkání byl nervózní z obou dvou stran. Nám ze začátku spadly dva zablokované míče, které byly snad 5 cm vedle hřiště. Příbram se z toho dostala daleko snáz. To je právě to, že Příbram jede k nám, že nemá co ztratit. My jsme byly pod daleko větším tlakem, z kterého jsme se víceméně po celý zápas nedostali. Zaplať Pánbůh za ten třetí set, že jsme ho vyhráli. Tím v podstatě víme, že vyhrávat můžeme a zítra je také den. Příbrami dneska všechno klapalo, byli odvážní a my se z této porážky musíme poučit.

Kapitán Benátek Pavel Starý: Z naší strany ostudný výkon, který není hodný zápasu play off. Zítra se musíme hodně zlepšit.

Trenér Příbrami a reprezentace ČR Jan Svoboda: Zdálo se mi, že Benátky hrály dnes ustrašeně. My jsme byli agresívnější a myslím si, že jsme celou dobu víc tlačili, takže jsme vyhráli zaslouženě. Ale nebyl to úplně jednoduchý zápas. Myslím si, že Benátky jako družstvo udělalo moc chyb a na to u nich nejsem zvyklý, proto možná tak jednoznačný průběh v těch vyhraných setech. Nicméně si myslím, že jsme dobře zahráli.

ZDENĚK ŠOLC