Karbo Benátky nad Jizerou – Jihostroj České Budějovice 1:3

Velice pěkné a časově náročné utkání mezi prvním a třetím celkem volejbalové extraligy mužů měli možnost vidět diváci v benátecké hale. Z pohledu nezasvěceného mělo být utkání jednoznačné pro hosty, protože trenér domácích Luboš Vašina v utkání postrádal hned tři své opory. Dva blokaře, Aleše Dittricha a Ondřeje Michálka, dále potom smečaře Davida Steffana.

Proti Benátkám se postavil kompletní tým Jihostroje, který hraje poslední dobou velmi dobře. I přes prohru zůstávají Benátky na krásném třetím místě před blížící se play – off. Ve hře je již pouhých šest bodů a čtvrtá Ostrava ztrácí osm.

V prvním setu vsadil domácí celek na tvrdé podání, které vycházelo dokonale. V dramatickém závěru setu se prosadily Benátky a dostaly se do vedení – 1:0.

I druhý set měli velice dobře rozehraný domácí hráči. V jeho závěru však šli do vedení Budějovičtí a šanci na srovnání setů nepromarnili – 1:1.

I třetí sada byla nesmírně vyrovnaná a k vidění byl volejbal nejvyšší úrovně. Zkušení hosté měli více štěstí v jeho závěru a dostali se do vedení – 1:2.

Úvod čtvrté sady patřil domácím, kteří si získali velmi slušný čtyřbodový náskok, ale hosté dokázali manko vyrovnat.

Pak přišel zlomový bod čtvrté sady a možná i celého utkání. Jedině videorozhodčí by mohl posoudit, zda míč dopadl na zem, nebo na ruku budějovického hráče.

Domácí hráči protestovali a za protesty si odnesl žlutou kartu nejslušnější hráč extraligy všech dob, Petr Habada, navíc i trestný bod, který znamenal dvoubodové vedení pro hosty.

Po tomto verdiktu se koncepce hry Benátek sesypala jako domeček z karet a bylo po utkání.

Sestava Benátek: Řezníček, Němeček (9), Junek (5), Dlouhý (20), Kvasnička (13), Starý (13), libero Habada. Střídali Sobek a Stanke. Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček.

ZDENĚK ŠOLC