Karbo Benátky nad Jizerou – DHL Ostrava 0:3

Utkání posledního kola základní části české nejvyšší volejbalové soutěže mužů v Benátkách již nemohlo nic rozhodnout. Obě družstva měla svá místečka pro play – off jistá, a také to tak na palubovce v Benátkách v prvních dvou setech vypadalo. Až ve třetím setu předvedla obě družstva výkon, který jim dle postavení v tabulce právem patří.

Trenér Benátek Lubomír Vašina: „Ostrava nás ze začátku utkání zatlačila servisem a dostala se dotahu. My jsme zdramatizovali až koncovku třetího setu. Přesto Ostrava zůstala v tahu až do konce zápasu.“
Sestava Benátek: Stefan (5 bodů), Starý (9), Řezníček (2), Němeček (6), Michálek (7), Dlouhý (4), libero Habada. Střídali Kvasnička, Junek (12). Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček.

Nyní benátecké hráče čeká kratičká pauza, protože jsou v příštím týdnu na programu předkola play – off. Zde se o dvě postupová místa do play – off střetnou Slavia Havířov – Aero Odolena Voda a ČZU Praha – Ústí nad Labem. Předkolo se hraje na dvě vítězná utkání.

Pro samotné čtvrtfinále jsou známy dvě dvojice. Ve středočeském derby přivítá VK Karbo Benátky Kocoury Vavex Příbram. Druhou dvojičku tvoří DHL Ostrava a Dukla Liberec.

První čtvrtfinále je na programu ve středu 30. března, druhé ihned ve čtvrtek 31. března. Čtvrtfinále se hraje na tři vítězná utkání.

ZDENĚK ŠOLC