Minulý víkend se uskutečnil v Chlumci nad Cidlinou tradiční velmi silně obsazený turnaj ve volejbale mužů.

Volejbalisté Benátek mezi elitní týmy vyslali hned dvě družstva. „A“ tým si vedl velmi dobře, když po vítězství 2:0 nad Duklou Liberec, 2:0 (18, 21) nad Fatrou Zlín, 2:0 (22, 17), remíze 1:1 (-23, 18) s ČZU Praha a zbytečné prohře v posledním utkání s Volleyballem Brno 0:2 (-15, -22) nakonec skončil na krásném druhém místě. Bohužel pro nepřízeň počasí se nehrálo avizované semifinále, ale rovnou o umístění.

Ve druhé skupině si nejlépe vedla Příbram, která vyhrála skupinu před Ústím. Benátky „B“ těsně mezi nejlepší čtyři týmy nepostoupily. S Ústím, s DHL a s mix týmem hrály 1:1. Pouze podlehly Příbrami 0:2, i když již vedly 16:12. Bohužel nečekaná přeháňka nedovolila pokračovat ve hře a po přestávce se již benátečtí mladíci nedostali do potřebného tempa a nešťastně prohráli.

Ve finále porazila Příbram ČZU Praha 2:1. O třetí místo dokázaly Benátky zvítězit nad ČZU Praha 2:1 (-24, 21, 13). Přitom ČZU Praha hraje v letošní přípravě velice dobře a dokázalo minulý víkend Benátky vyřadit v semifinále v nejprestižnějším turnaji v Dřevěnicích (15 týmů) a postoupit na úkor Benátek do televizního finále.

Benátky extraligový turnaj v Chlumci nad Cidlinou využily na ověření nových hráčů pro velmi rychle se blížící novou sezonu (již 29. 9. září Benátky – Havířov, 2. kolo EX-M).

Na libero do Karba přišel zkušený Petr Minařík z Kladna, na smeč nedávný juniorský reprezentant Radek Svoboda (Kladno), Tomáš Anděl ze Slovinska, Zbyněk Parkán z Plzně a blokař Filip Auer z Odolky. Nový Benátecký trenér Josef Smolka (9 sezón Toulouse – Francie) neměl na turnaji k dispozici další posilu na nahrávku Tomáše Jambora (Toulouse), který je nyní na 26. letní univerziádě, kde pod vedením loňského trenéra Benátek Luboše Vašiny již postoupili naši volejbalisté do čtvrtfinále bez jediné porážky. Dále v Benátkách zůstali Marek Dlouhý, Pavel Starý, Vladimír Němeček, Jakub Sobek, David Steffan a Aleš Dytrych.

ZDENĚK ŠOLC