Karbo Benátky nad Jizerou – RWE Brno 3:0

Benátečtí volejbalisté v utkání extraligy mužů do puntíku splnili roli favorita a jednoznačně přehrály RWE Brno ve všech herních činnostech.

Trenér domácích Luboš Vašina na palubovku poslal postupně všechny hráče z lavičky, kteří navázali na kvalitní výkon základní šestky. Ani jedno družstvo ze silné vedoucí trojky neztratilo set, tím se jejich náskok před čtvrtou Ostravou zvýšil na 11 bodů.

Už v úvodu střetnutí získali domácí pětibodový náskok a výbornou obranou na síti a naprosto bezchybnou hrou na útoku si postupně zvyšovali své vedení. Dali tak jasně najevo, kdo bude pánem na hřišti. Benátky snadno získaly první set.

Po výměně stran ve druhém setu i hosté na chvilku vystrčili drápky. Získali tříbodový náskok, ale ten jim dlouho nevydržel. Benátky opět začaly mít bodově navrch a bezchybnou hrou prakticky zadarmo získaly druhé dějství.

Třetí set podle rozdílu skóre vypadal vyrovnaně, přesto Benátky v koncovce utkání nazaváhaly avýsledkem bylo jednoznačné vítězství.

Vedoucí mužstva VK Karbo Benátky Václav Němeček: „Byl to jednoznačný zápas z naší strany. Soupeř nekladl žádný odpor, po všech stránkách byl odevzdaný, pravděpodobně na ně dopadly nějaké nemoci nebo jsou přetažení z tréninků. Nám se podařilo prostřídat postupně i všechny hráče z lavičky.“

Kapitán Benátek Pavel Starý:
„Soupeř nám dnes vítězství hodně usnadnil. Je to vítězství, kterého si přesto vážíme, protože potřebujeme každý bod v boji o výhodné pozice do play off.“
Sety: 12, 16, 20, 62 minut, 270 diváků.

Benátky: Starý (10 bodů), Řezníček (1), Michálek (10), Dittrich (8), Dlouhý (10), Steffan (7), libero Habada. Střídali: Junek (3), Kvasnička (1), Němeček (3), Sobek. Trenérská dvojice Lubomír Vašina a Václav Němeček

V dalším kole nejvyšší volejbalové ligy zavítá Karbo do Prahy na ČZU. Doma se představí až 3. března od 18 hodin s velmi silnou Duklou Liberec.

ZDENĚK ŠOLC