Karbo Benátky nad Jizerou - VK Ústí nad Labem 3:0

Volejbalisté Benátek dokázali i podruhé v krátké době zvítězit nad Ústím bez ztráty setu. První dva sety byly až do koncovek vcelku vyrovnané, ale třetí set patřil zcela jasně domácímu celku, který povolil hostům pouhých 11 bodů.

Úvod utkání patřil hostům, kteří dvakrát jedno blokem zastavili benáteckého smečaře z hlavního kůlu (0:3). Koncovku setu zvládli výborně domácí volejbalisté. Po bloku Pavla Starého (20:18) se Benátky vrací do dvoubodového vedení. Při podání Pavla Starého se nedaří hostům přesně zpracovat nepříjemnou plachtu a výsledkem je rychlý konec. Nejprve Filip Nesvačil ukončuje delší výměnu (23:20), potom chyba na útoku středového hráče Ústí (24:20) a vytlučený dvojblok Ústí Tomášem Andělem ukončuje první dějství (25:20).

Ve druhém setu získávají Benátky první dvoubodové vedení po esu Filipa Nesvačila (6:4). . Při podání Filipa Nesvačila Benátky bodově unikají na rozdíl pěti bodů (19:14) a sadu ukončuje další eso Benátek (Vladimír Němeček) a domácí se ujímají vedení 2:0 na sety.

Třetí set to byla hra na jednu bránu. Eso Němečka, útok ústeckého univerzála do autu a blok Pavla Starého posílá Benátky do vedení 4:0. Při plachtivém podání Pavla Starého získávají domácí desetibodový náskok (2x eso Pavel Starý, 2x blok Aleš Dittrich a několik nevynucených chyb Ústí) a je prakticky rozhodnuto (11:1) Desetibodový náskok si domácí bezchybnou hrou udržují až do samotné koncovky setu. První mečbol utkání získává Aleš Dittrich blokem, když obouruč vrchem uklízí špatný příjem Ústí do debla hostů (24:11). Další rozehru ukončuje tvrdou smečí z hlavního kůlu Filip Nesvačil a domácí se radují společně s velmi kvalitně zaplněným hledištěm z dalšího vítězství v naší nejvyšší soutěži za plný počet bodů.

Trenér Benátek Josef Smolka: Stejný výsledek jako minulý týden, ale tentokrát to byla vyšší úroveň hry. Ústí se snažilo, hrálo lépe než před týdnem a my jsme byli donuceni se zvednou výkonnostně také. O to je cennější výsledek.

Kapitán Benátek Pavel Starý: Výsledek dle počtu uhraných bodů Ústí byl jednoznačnější než před týdnem, přesto si myslím, že utkání to bylo těžší. Ústí hrálo zejména v prvních dvou setech poměrně vyrovnaně v úvodech setu. Museli jsme hrát naplno, aby se nám podařilo od soupeře bodově odskočit a získat potřebný klid, který se pak naplno projevil ve třetím setu. Ten jsme jednoznačně vyhráli.
Benátky: nahrávka Tomáš Jambor (2 body), smeč Vladimír Němeček (9) a Filip Nesvačil (8), blok Aleš Dittrich (13) a Pavel Starý (13), univerzál Tomáš Anděl (17), libero Petr Minařík (85% příjem).

ZDENĚK ŠOLC