Karbo Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:0

Volejbalové Benátky potvrdily stoupající formu a zaslouženě zvítězily bez ztráty jediného setu.

Hosté velmi kazili na útoku a prakticky po celé utkání Benátky ničím nezaskočili a za hodinku bylo po utkání. Po dvou třetinách základní části jsou Benátky na krásném pátém místě v extralize mužů. Ústí je na místě šestém se čtyřbodovou ztrátou.

Základní sestava domácích se do svého soupeře pustila s velkou chutí a již za stavu 4:0 zastavoval rozjeté Benátky trenér Ústí Miroslav Malán prvním oddechovým časem. Při podání Aleše Dittricha již domácí vedou o sedm bodů (11:4) a s velkým náskokem pospíchají do koncovky setu.

V úvodu druhé sady se hosté několikrát vyznamenali v poli a na síti a dokonce se ujali vedení 2:5. K obratu v druhé sadě zavelel blokař Benátek Aleš Dittrich. Nejprve blokem snížil na 4:5 a při svém podání zasypal Ústí kvalitním podáním (2x eso) a k prvnímu technickému oddechovému času odcházeli domácí volejbalisté s dvoubodovým náskokem (8:6). První setbol daruje Ústí domácím dalším zkaženým podáním. Setbol proměňuje Tomáš Anděl tvrdou smečí a domácí již vedou 2:0 na sety.

Třetí set byl od úvodních míčů jasně pro domácí. Hosté se velmi trápili na příjmu podání a z toho pramenil i nepřesný útok, který často končil mimo hrací plochu. Výsledkem byl rychlý bodový nástup domácích (5:2, 17:8, 21:10). Domácí se tak radují, že hostům oplatili porážku 3:0 z utkání v Ústí.

Josef Smolka, trenér Benátek: „Maximální spokojenost, tři body doma. Vrátili jsme Ústí tu hanebnou porážku. Uvidíme, jak bude naše série pokračovat příští sobotu se stejným soupeřem.“

Benátky: nahrávka Tomáš Jambor (2 body), smeč Vladimír Němeček (6) a Filip Nesvačil (10), blok Aleš Dittrich (10) a Pavel Starý (9), univerzál Tomáš Anděl (12), libero Petr Minařík.