Havířov – Benátky 1:3

Naděje benáteckých volejbalistů na play-off stále žije a je přímo na dosah. Havířov, který je v současné době na osmém místě, měl před sobotním vzájemným střetnutím šestibodový náskok.

Ale po vítězství Benátek v Havířově se náskok Havířova ztenčil na tři body a navíc má Karbo zápas k dobru.

Dnes od 18 hodin v dohrávce 20. kola přivítá na své palubovce Duklu Liberec, čerstvého vítěze Českého poháru a semifinalistu Callenge Cupu.

Zde se velké naděje domácím nedávají, ale každý set se bude počítat. Větší šanci na plný počet bodů má Karbo v sobotu od 18 hodin, kdy do Benátek dorazí poslední tým soutěže SKV Ústí nad Labem, který za 21 kol získal pouhé čtyři body.

To Havířov v posledním kole zavítá do Ostravy. V Liberci jsme se zeptali bývalého trenéra Benátek a současného Ostravy Zdeňka Šmejkala, jak vidí poslední utkání s Havířovem? „V každém případě chceme zvítězit za tři body a Havířovu nenecháme nic zadarmo, naopak zde panuje velká rivalita".
V případě, že Benátky zvítězí v sobotu nad Ústím 3:0, nebo 3:1, postoupí na osmé místo a příští týden je čeká cesta do Liberce, nebo do Českých Budějovic. Havířov v posledním utkání nesmí ale získat ani bod.

A jak to vypadalo v sobotu v Havířově? Domácím vyšel velmi dobře první set, který za 22 minut velmi snadno získali díky kvalitnímu bloku a bezchybnému zakončení na útoku. I do druhého setu si Havířov věřil, ale začal dost kazit na příjmu podání.

To naopak Benátky začaly od druhého setu kvalitně přijímat (libero Vladimír Němeček) a slušně útočit (Filip Nesvačil 61%, Jakub Vencovský 55% a Martin Ticháček 52%).

Druhý a třetí set byl plně v režii Benátek a i ve čtvrtém dějství se hostům velmi dařilo až do stavu 17:20. Potom ale přišel nepochopitelný kolaps na příjmu podání. Tři přímé body v řadě a rázem domácí vedli 22:20. Benátkám se daří vyrovnat až za stavu 23:23 (Pavel Starý přesně zalil), ale po chybě na útoku má Havířov první setbol čtvrté sady (24:23) a je jediný bod od jistého postupu do play off. Proti je ale Filip Nesvačil, který z přesné nahrávky

Richarda Průchy vyrovnává velmi nepříznivý stav (24:24).
Velmi pěkné výměny končí nevynucenými chybami Havířova a Benátky získávají prakticky zadarmo koncovku čtvrté sady a domů si odvážejí tři body za vítězství 1:3 z pohledu domácích.

Trenér Benátek Milan Hadrava: „Velice nervózní utkání, ve kterém jsme šli bojovností za velmi důležitými body. Začali jsme špatně na útoku, ale během utkání jsme se zlepšili a byli jsme lepší na podání a přihrávce. „

Kapitán Benátek Pavel Starý: „Utkání se spoustou nepřesností jsme nakonec se štěstím vyhráli a udrželi naději na play off."

Sety: 19, -21, -16, -25). Čas: 97 minut. Diváci: 250.
Benátky: nahrávka – Hruška, smeč – F. Nesvačil (16) a Ticháček (12), blok – Dittrich (4) a Starý (7), univerzál – Vencovský (19), libero Němeček (40x příjem – 42%), střídali: Průcha (2), M. Nesvačil, Kohlmann, Vičar a Dlouhý.

ZDENĚK ŠOLC