Dukla dokázala v letošním ročníku ve čtyřech zápasech naplno bodovat a drží si stále stoprocentní úspěšnost v extralize mužů. Nejinak tomu bylo i v sobotu s Benátkami před velmi slušnou diváckou kulisou předvedla svůj nejlepší letošní výkon a hostům na své palubovce nedovolila prakticky nic a za 77 minut bylo dohráno.

První dvě sady jasně patřili domácím. V té první (25:17) se do náskoku dostali hned v jejím úvodu, ve druhé bylo jasno za stavu 12:5 pro Duklu. Ta nakonec druhou část hry vyhrála 25:19.

I ve třetím dějství se domácím daří na podání. Hned první bod získává Dukla esem (1:0). Až za stavu 4:0 se konečně dostávají ke slovu i hosté. Nepříjemná plachta 209 cm vysokého Pavla Starého snižuje na rozdíl jediného bodu čistým esem po lajně (4:3). Potom ale přichází bodová smršť Dukly, která se zastavuje až na stavu 10:5. To se pro změnu na podání daří polské posile Adrianovi Patuchovi. Získaný náskok možná trošku ukolébal domácí volejbalisty a hosté začínají pomaličku bod po bodu snižovat. Při podání Aleše Dittricha je dokonce za stavu 13:13 vyrovnáno. Bohužel pro hosty další nevynucená chyba na útoku dovoluje Dukle před druhým technickým odpočinkem odskočit o dva bodíky (16:14) a po time se Dukla nadechuje k rozhodující ofenzívě. Po výborném podání domácích hráčů náskok Dukly rychle narůstá a po útoku benáteckého hráče do autu ze signálu středem je tu první mečbol utkání za stavu 24:18. Dukla hned první mečbol proměňuje. Nahrávač Jakub Janouch velmi tvrdě podává a zaznamená 14 eso utkání (9x Dukla a 5x Karbo).

Kapitán Benátek Jaroslav Škach: „Je to těžké hodnotit, byli jsme ve všem horší. Aspoň, že si Liberec zatrénoval před pohárem (ve středu hraje Dukla ve Francii pohár CEV se Spacer´s Toulouse VB). Víc k tomu není moc co dodat, protože důstojným soupeřem jsme rozhodně dnes nebyli.L

Trenér Miroslav Malán: „Chtěli jsme Duklu potrápit servisem a vůbec se nám to nepodařilo. Chtěli jsme servírovat na Galabova, buď jsme ho netrefili, nebo jsme dali na něho buchtu. Tu on dobře odpřihrával a my naopak jsme špatně přihrávali. Dukla odehrála pohodový zápas a my jsme se trápili."

Liberec – Benátky 3:0

Sety: 19, 20, 18). Doba hry: 77 minut. Diváci: 900.
Benátky: nahrávka – Jaroslav Škach, smeč – Filip Nesvačil (19 bodů) a Vladimír Němeček (2), blok Aleš Dittrich (2) a Pavel Starý (5), univerzál – Radek Motys (3) libero Daniel Staffan, střídali: Daniel Kohlmann (4), Marek Nesvačil (3), Martin Ticháček (1) a Tomáš Sobek (1).

ZDENĚK ŠOLC