Pětisetové drama nabídlo středočeské derby ve volejbalové extralize mužů. Z výhry se nakonec radoval favorit z Příbrami, ale naprázdno nevyšlo ani družstvo Benátek, které potřebuje každý bod v boji o play off. „Chtěli jsme víc, ale nakonec jsme rádi i za bod," hodnotil domácí kouč Milan Hadrava, jehož svěřenci podlehli soupeři po infarktovém průběhu 2:3 (-21, -23, 20, 23, -12). „I já jsem spokojen. Chtěli jsme vyhrát, a to se podařilo, i když náš výkon hodně kolísal. Mohli jsme v klidu vyhrát, ale také prohrát," uvedl jeho protějšek Petr Brom.

Průběh zápasu byl jako na houpačce. I když Příbram získala první dva sety, v tom druhém prohrávala až o sedm bodů. „Špatně jsme bránili. Tři bloky za dva sety jsou málo," věděl Brom, kde jeho svěřenci měli rezervy. To ještě netušil, že další dvě sady ztratí. „Domácí začali riskovat a nám to začalo haprovat na přihrávce, čímž trpěl útok. Za svým standardem tentokrát zaostal univerzál Patucha a my hledali, o koho se v útoku opřít," podotkl příbramský kouč, jehož svěřenci byli dlouho pozadu i v tie-breaku. „Nakonec nám pomohla střídání na servisu. Díky dvěma esům jsme vývoj otočili," oddychl si Brom, že družstvo odvrátilo porážku.

„Cením si toho, že jsme utkání po smolném druhém setu nezabalili. Hrozilo, že na nás padne deka, ale kluci se vzchopili a vyrovnali. Škoda, že jsme nedotáhli do konce nadějně rozehraný tie-break, ve kterém jsme vedli 10:7. Tam jsme to nezvládli," litoval domácí trenér Milan Hadrava. Své hráče však nijak nezatracoval. „Naopak musím je pochválit za obrovskou bojovnost o každý míč, kterou museli ocenit i diváci. Kéž bychom takové výkony převedli i v dalších zápasech," přál si benátecký kouč.

Benátky totiž šest kol před koncem soutěže dál balancují na hraně play off. „Příští kolo hrajeme důležité utkání v Odolena Vodě, která se v poslední době zlepšuje. Musíme vyhrát, protože nikdo z našich konkurentů v boji o play off tam neztratil," uvědomuje si Hadrava význam nadcházejícího derby.

„Když ze zbývajících šesti zápasů čtyřikrát zvítězíme včetně souboje v Havířově, budeme na 90 procent v play off. Možná budou stačit i tři výhry," počítá benátecký trenér. Jeho tým doma potká ještě Zlín, Liberec a Ústí, venku se představí v Odolena Vodě, Havířově a Praze.

Relativně v klidu je třetí Příbram, ale i ona má dál o co hrát. „Kdyby mi někdo řekl, že po sedmnácti kolech budeme mít jen tři porážky, bral bych to. Nyní nás doma čekají tři těžcí soupeři (Ostrava, Zlín, Liberec) a jednoduché to nebude ani venku (Staré Město, Odolena Voda, ČZU Praha), kde naši soupeři bojují o play off nebo o záchranu. Rádi bychom se udrželi kvůli sebevědomí pro play off na vítězné vlně," přemítá Brom.