Už máte doma nástěnný kalendář na rok 2012? Jestli ne, máme pro vás jeden luxusní tip.

Volejbalistky Karbo Benátky nad Jizerou, hrající krajský přebor, totiž jeden nafotili. A ne ledajaký. O zpocených volejbalistkách na kurtu si ale nechejte zdát. Děvčata se totiž rozhodla nafotit kalendář alá zámecké paničky.

Ale od začátku. Samotná idea nefocení kalendáře vznikla naprosto prozaicky u zelňačky! „Mezi zápasy jsme se občerstvovali v hale a Bára Doušová si všimla nad talířem polévky pověšeného kalendáře modelky Kateřiny Kristelové,“ líčí zrod originálního nápadu týmová nahrávačka a hobby fotografka Martina Ulíková.

A právě z úst Báry Doušové vyšla zásadní věta: „Tady nebude viset žádná cizí Mařena!“ A bylo rozhodnuto, že se nafotí vlastní kalendář. „Původně jsme jej ale ani neplánovali pro veřejnost, spíš pro vlastní účely a jako dárek našim trenérům Jamborovi a Andělovi,“ říká Ulíková.

Podle jejích slov byla všechna děvčata nápadem nadšená a začalo se domlouvat. „To samozřejmě muselo probíhat tajně na trénincích, aby trenéři nic netušili,“ dodává. Nakonec se rozhodlo o zámeckém focení. To probíhalo na zámku Loučeň, děvčata dokonce měla zapůjčené šaty, aby vše bylo dokonalé.

A ničemu nevadilo, že se jelo podle hesla: Sám si vařím, sám si peru…! O focení se starala zmíněná nahrávačka, líčení spoluhráček si vzala na starost Klára Vacková a o účesy se postarala Natálie Šindelková.

Po pěti hodinách bylo hotovo, nafoceno. A přišel jediný zádrhel. „Když jsme ještě lezli po židlích při posledním focení Věrušky, tak nám spadl foťák a karta v něm začala hlásit ERROR. Myslela jsem, že je to, víte kde, a že o fotky přijdeme,“ vyprávěla se zděšením autorka snímků. Naštěstí se karta po zasunutí do počítače umoudřila a nafocené skvosty vydala světu. A to je více než dobře!

Dvanáct měsíců a dvanáct princezen tak vyšlo asi ve stokusovém nákladu. Ten si děvčata rozebrala mezi sebou a samozřejmě obdarovala své oblíbené kouče. „V kabině jsme jim řekli, že nás už nebudou vídat, tak jako doposud. A oni si chudáčci mysleli, že už nechceme, aby nás trénovali,“ popisovala léčku na trenérské duo Martina Ulíková.

Kalendář se prodává se při extraligových zápasech mužského áčka Karba nebo kdykoliv jindy na recepci haly.