Karbo Benátky nad Jizerou - DHL Ostrava 1:3

Velmi vyrovnané tři sety měli možnost zhlédnout diváci v benátecké hale. Jenom škoda prohrané koncovky třetího setu, kde měli domácí za stavu 24:22 dva setboly a byli velmi blízko vedení 2:1 na sety. Bohužel hejno chyb na útoku darovalo čtvrté dějství hostům a ve čtvrtém setu již hosté zcela ovládli hru nad vysokou sítí.

V prvním setu vedli hosté o dva až čtyři body do samotné koncovky. Pak ale Benátky otočily a blokem Jambora se ujaly vedení v zápase.
Do druhého setu měli raketový nástup domácí hráči. Ale jak se říká, lehce nabyl, lehce pozbyl. Od stavu 9:10 se hrálo vyrovnaně až do 21:22. Po esu ostravského Maulera se podařilo hostům získat dvoubodový náskok a to zřejmě zaskočilo do té doby výborně hrající domácí celek.

I třetí set byl napínavý. Za stavu 24:22 ale domácí ukázali, jak ztratit vyhraný set.

Dva slepené útoky do autu a je vyrovnáno (24:24), blok reprezentanta Slovenska Michaloviče (50 nahrávek v utkání) znamená první setbol hostů a další útok do autu Benátek znamená ukončení třetí sady. Čtvrtý set již hráli hosté přesně to, co potřebovali. V úvodu si připravili dostatečný bodový náskok a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Josef Smolka, trenér Benátek: „Náš klasický výsledek 1:3 značí, že asi víc jak jeden set nejsme schopni uhrát. Škoda toho třetího setu, tam jsme to zase nezvládli. No nic jedeme dál.“

Petr Starý, kapitán Benátek: „Pro nás nešťastné utkání. První tři sety byly poměrně vyrovnané. Myslím si, že rozhodujícím momentem byla koncovka třetího setu, kdy jsme měli setbol a udělali jsme nevynucenou chybu. Tím jsme ztratily body.“

Sety: 23,-22,-24,-16. Doba hry: 101 minut. Diváci: 215.

Benátky:
nahrávka - Jambor (5 bodů), smeč - Němeček (4) a Svoboda (4), blok Dittrich (5) a Starý (11), univerzál - Dlouhý (16), libero Minařík, střídal Kohlmann, Sobek, Auer (15) a Nesvačil.

ZDENĚK ŠOLC