Karbo Benátky nad Jizerou - Aero Odolena Voda 3:0

Sobotní utkání bylo vzhledem k postavení družstev v tabulce a hlavně s jak oslabenou sestavou hosté přijeli, rozhodnuto předem. Ale nebudeme předbíhat. Velmi lehké podání Aera bylo snadným soustem benáteckých přijímačů a tím i bezchybné hry na útoku. To se již nedá říci o hostech. Těm naopak benátecké podání dělalo velké problémy a z nouzových nahrávek končil často útok mimo hrací plochu nebo na dobře připravených blocích (7:4). Zřejmě hladký průběh úvodu setu doslova ukolíbal domácí hráče. Získaný náskok domácí rychle ztrácejí a za stavu 10:10 je vyrovnáno. Po útoku domácího univerzála do těsného autu (10:12) si rychle vybírá domácí trenér Josef Smolka druhý oddechový čas. Po návratu na hřiště se benátečtí volejbalisté vrací ke své hře z úvodu utkání a stav na ukazateli skóre se rychle mění ve prospěch domácích (15:12 podání Tomáš Anděl, 19:15 eso Tomáš Jambor). První setbol domácí získávají za stavu 24:17 po další nevynucené chybě Aera na útoku. 4x se daří hostům odvrátit hrozbu ztráty prvního dějství. Až ulívka přes hostující blok Tomáše Anděla slavila úspěch a domácí se ujímají vedení 1:0 na sety.

Totální katastrofou byl pro domácí úvod druhé sady. Hosté získávají velmi hravě čtyř-bodový náskok (1:5) díky chybám Benátek na útoku. Po úspěšném dvojbloku Aera již hosté vedou 2:7 a domácí trenér rychle žádá již druhý oddechový čas. Po odpočinku přichází rozhodující obrat druhé sady a možná i celého utkání. Ještě do prvního technického oddechového času se Karbo vrací do jedno-bodového vedení (8:7 rychlík Aleš Dittrich) a začíná soupeři diktovat svoji hru. Po jedno-bloku benáteckého nahrávače Tomáše Jambora již domácí celek vede o čtyři bodíky (13:9). Při kvalitním podání Tomáše Anděla přidávají Benátky další plusové body (19:13) a s velkým náskokem kráčí k zisku druhého setu. První setbol druhé sady získává domácí kapitán Pavel Starý výborně sehraným signálem středem za stavu 24:16 a set ukončuje univerzál Aera velkým autem.

Třetí set již byl jednoznačnou záležitostí pro domácí volejbalisty, kterým se dařilo na podání (6:3 eso Aleš Dittrich, 9:5 eso Tomáš Jambor) a hlavně na obraně na síti (12:7 dvoj-blok Filip Nesvačil - Aleš Dittrich, 18:10). Propastný rozdíl bodů se hosté snaží v koncovce snížit, což se jim i daří a na jednom postavení se přibližují na rozdíl dvou bodů (21:19). Koncovku ale výborně zvládli domácí volejbalisté, kteří začali hrát bez chyb. To se ale nedá říci o hráčích Aera, kteří začali na útoku chybovat a tím koncovku setu domácím citelně usnadnili. I poslední míč utkání byla chyba hostů na útoku. Překvapení se nekonalo, favorizované Benátky získávají tři body za vítězství 3:0 a nejslabší návštěva letošní sezóny domácí hráče odměňuje krátkým potleskem.
Trenér Benátek Josef Smolka: Výsledek 3:0, tři body. To byl dnešní cíl a ten jsme splnili. Je těžké udržet koncentraci v takovém zápase, ale nakonec se to podařilo. Myslím si, že jsme to dobře zvládli a jdeme dál.

Kapitán Benátek Pavel Starý: Řekl bych, že karty byly rozdány už před zápasem, kdy Odolena Voda přijela bez svého prvního nahrávače. Přesto bylo těžké udržet výkonnost po celou dobu zápasu a nepřizpůsobit se výkonu soupeře. Pro nás důležité tři body.
Benátky: nahrávka - Tomáš Jambor (6 bodů), smeč – Vladimír Němeček (3) a Filip Nesvačil (11), blok Aleš Dittrich (10) a Pavel Starý (9), univerzál – Tomáš Anděl (13), libero Petr Minařík (81% příjem), střídal Jakub Sobek. Trenér Josef Smolka.