V poslední březnovou sobotu se karatisté utkali v Lounech v rámci čtvrtého ročníku memoriálu Miroslava Šianského také o body v Ústeckém regionálním poháru.

Cílem karatistů Auto Škody bylo navázat na úspěch z prvního kola soutěže, což se jim podařilo jen částečně. V konkurenci více než 260 závodníků z téměř třicítky klubů nakonec se třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí obsadili v neoficiálním pořadí družstev šesté místo.

Svou dominanci potvrdil v kata dorostu i v kumite do 52 kg Filip Vít, když v obou disciplínách opět triumfoval a jasně zvítězil.

Třetí zlato pro boleslavské barvy vybojoval v kumite starších žáků do 45 kg Jakub Riedl. O čtvrtou medaili, tentokrát stříbrnou, se v kata masters tedy mezi závodníky nad 40 let postaral Ladislav Mareš starší.

Prohrál pouze ve finále s Keslem z Prahy a spolu s dalšími soupeři se znovu utká už o následujícím víkendu v Českých Budějovicích, kde se uskuteční v pořadí již třetí republikové mistrovství této kategorie.

Další medaili boleslavští karatisté tentokrát nezískali, i když k ní měli blízko v kata dvojic mladších žáků, kde Pečenka s Bulířem smolně prohráli ve čtvrtfinále. Těsně za medailí skončil také Jakub Riedl v kata starších žáků a Jakub Pečenka v kata i v kumite mladších žáků.

Za dva týdny budou karatisté bojovat hned na několika turnajích. Filipa Víta čeká zahraniční test. V sobotu pocestuje do Německa na velký mezinárodní turnaj a v neděli bude usilovat o body v rámci takzvané Středoevropské ligy na turnaji Grand Prix Slovenska v Bratislavě. Ostatní závodníci se vydají na sever Čech do Nového Boru, kde se v sobotu uskuteční Pohár nadějí.

LADISLAV MAREŠ