Zlato vybojoval v kata (choreografie boje bez přímého soupeře, pozn. red.) masters, tedy mužů nad čtyřicet let, nejstarší z celého startovního pole, boleslavský trenér Ladislav Mareš. O další zlato se postarala mezi ženami Ludmila Kalinová Pavlíková.

Stříbrné medaile získali v kata žáků do 11 let Antonín Pečenka a mezi žákyněmi do třinácti let Anička Nosálková. O bronz se navíc v kata dvojic žen postaral tým ve složení Simona Hlaváčková a Ludmila Kalinová Pavlíková.

Boleslavští karatisté nyní finišují v přípravách na jubilejní pětadvacátý ročník domácí vánoční ceny, kterou bude v sobotu 1. prosince hostit mladoboleslavská sportovní hala. Program bude dle sdělení organizátorů probíhat podle lety osvědčeného scénáře. V devět hodin začínají eliminace kata, po poledni je na programu finále a od dvou hodin nastoupí karatisté v disciplíně kumite.

V souvislosti s významným jubileem je letos zařazena i kategorie mužů a žen nad osmnáct let, ale turnaj je stejně jako v předchozích letech určen především závodníkům žákovských a dorosteneckých kategorií. „Výraznou měrou se na podpoře turnaje podílí Středočeský kraj, město Mladá Boleslav i společnost Škoenergo a další řada partnerů. Všem patří obrovský a upřímný dík,“ doplňuje informaci o tradičním turnaji jeho zakladatel Ladislav Mareš starší.

Plavecké závody pořádané Baby clubem Kosatka přinesly zúčastněným zábavu a dětem z Dětského domova téměř padesát tisíc korun vybraných od sponzorů i rodičů malých plavců.
Kosatka 'vyplavala' pro dětský domov téměř padesát tisíc korun
II. liga západ: Malibu Mladá Boleslav - Boca Chotěboř.
Růžovky urvaly výhru v závěru


LADISLAV MAREŠ