Velká cena Nymburka a její už osmnáctý ročník byla dalším turnajem ve značně nabitém programu karatistů Auto Škody. Do města na Labi přijelo rekordních 350 závodníků z osmačtyřiceti klubů, což trochu zaskočilo organizátory i kapacitu sportovní haly v Základní škole Komenského.

Auto Škodu tentokrát reprezentovali jak zkušenější závodníci, tak i několik absolutních nováčků. Zejména pro začínající závodníky to byl skutečně náročný turnaj, který byl zatím většinou nad jejich síly. Přesto se každý z boleslavských závodníků snažil podat co nejlepší výkon.

Nejúspěšněji si opět vedl Filip Vít, který dominoval jak mezi juniory, tak i mezi muži. V obou kategoriích své soupeře jasně převyšoval a až na jedno zaváhání, všechna svá utkání vyhrál jasně 3:0. Navíc spolu se dvěma závodníky SK Kesl Ryu Praha vybojoval i zlato v kata družstev juniorů. Vzhledem k délce turnaje nakonec do kumite nenastoupil a jak ukázal průběh turnaje, udělal dobře, protože by na svá utkání čekal až do večerních hodin.

Až do finále se v kata žáků do devíti let probil Tomáš Červinka. Tam si nevedl také vůbec špatně a po vyrovnaném duelu nakonec prohrál nejtěsnějším poměrem 1:2. Soutěž byla výbornou přípravou na další náročné turnaje a zejména na prosincové mistrovství republiky, kam by měl Tomáš bez problémů postoupit.

O další stříbro se v kumite dorostenců postaral Jakub Riedl. Toho značně celý den limitoval zvrtnutý kotník. I tak bojoval a ve finále prohrál pro trochu sporné technice jeho soupeře. V kata se dostal do semifinále, ale právě při sestavách bylo zranění značně patrné. Bohužel nevybojoval postup do finále a nakonec ani bronz, když oba duely prohrál 1:2.

Bronzový den měl tentokrát Jakub Pečenka. Ve čtvrtfinále kata mezi třicítkou závodníků prohrál po drobném zaváhání 1:2. V opravných bojích už ale přemožitele neměl a vystoupal na bronzový stupínek. Obdobně se mu vedlo i v kumite. Tam postoupil do semifinále, ve kterém prohrál s Procházkou ze Sadské a o bronz se utkal v opravách. Tam už nezaváhal a vyhrál.

Pečenka byl součástí také žákovského týmu kata, ve kterém tentokrát nemocného Pecha nahradil Josef Bulíř. Spolu s Tomášem Červinkou v semifinále těsně prohráli 1:2 s týmem Fight Clubu České Budějovice, i když nebyli výrazně horší. V boji o bronz pak jasně zdolali Target Sport Milovice.

Také příští víkend čeká karatisty turnaj. Mezinárodní Grand Prix Hradce Králové je v sobotu určena pro juniory a seniory. Žáci a dorost mají své soutěže v neděli. Do silné zahraniční konkurence Auto Škoda vyšle své nejlepší závodníky, kteří budou získávat další cenné zkušenosti z náročného turnaje. Zisk některé z medailí ale není nereálný.