V sobotu se osmička závodníků vydala na turnaj pro žactvo a dorost do podhůří Krkonoš. V Trutnově v konkurenci téměř tří stovek závodníků z třicítky klubů si prakticky všichni vystoupili na stupně vítězů pro některou z medailí.

Kromě již zkušených závodníků Jakuba Pečenky a Evy Vyskočilové o úspěch bojovali i začínající závodníci. V kata nejmladších žákyň velmi mile překvapila svým výkonem Nikola Ulčová. Ta zcela jasně procházela vyřazovacím pavoukem až do finále, kde prohrála jen nejtěsnějším poměrem 1:2.
O dvě nejcennější medaile se v kata starších žákyň s nižšími technickými stupni postarala dvojice Simona Hlaváčková a Kateřina Kvapilová. V přímém souboji byla nakonec úspěšnější méně zkušená závodnice Hlaváčková. Obě nastoupily také ve společné kategorii s vyššími technickými stupni a také tam si vedly velmi dobře. Kvapilová vybojovala bronz a Hlaváčková skončila těsně za medailemi, když v duelu o bronz prohrála s další svou oddílovou partnerkou Evou Vyskočilovou.

O zlato se v kata žáků do 11 let s nižšími technickými stupni postaral Miroslav Vopršál, který prošel všemi koly bez zaváhání a byl jasně nejlepší. Ve společné kategorii s vyššími technickými stupni postoupil mezi šestnáct nejlepších, ale po drobné chybě v dalším kole prohrál a do opravných bojů už nepostoupil.

Zcela jasně ovládl kategorii kata starších žáků Jakub Pečenka. V konkurenci téměř třiceti soupeřů ve všech kolech jasně dominoval a s přehledem zvítězil. Navíc si připsal bronz v disciplíně kumite, kde si vybral slabší chvilku v semifinále, které prohrál trochu nečekaně 0:1.

Žákyně Hlaváčková, Kvapilová a Vyskočilová také sestavily družstvo pro týmovou soutěž. Nakonec překvapivě ve finále zdolaly mnohem zkušenější soupeřky z Letohradu a získaly zcela nečekaně zlato.

Také v kumite se reprezentantům Auto Škody dařilo. Kromě již zmiňovaného bronzu Pečenky bojovala o cenný kov a hlavně o zkušenosti Kateřina Kvapilová. Ta si v kategorii nižších technických stupňů vedla velmi bojovně a prošla až do finále. Tam se jí už tolik nedařilo a přes maximální snahu těsně prohrála.

Nejcennější kov v kumite starších žákyň vybojovala Eva Vyskočilová. Jasně triumfovala ve všech svých duelech a zaslouženě doplnila sbírku boleslavských medailí o další zlato.

Už za týden vyrazí dva starší žáci do Havířova na závěrečné kolo národních pohárů pro poslední body do postupového žebříčku na republikové mistrovství. Jakub Pečenka v kumite a Martin Pech v kata potřebují vybojovat alespoň páté místo, aby si zajistili postup na šampionát.

LADISLAV MAREŠ