Kladné hodnocení ze strany závodníků, rozhodčích i trenérů mohlo pořadatele těšit i tentokrát.

Na devatenáctou vánoční cenu se do Mladé Boleslavi v sobotu sice sjelo „pouze" na tři sta závodníků z České republiky a Slovenska, přesto byla tradiční soutěž vynikajícím svátkem mládežnického karate. Poslední ostrou prověrku před republikovým šampionátem v boleslavské sportovní hale absolvovala řada adeptů na medailová umístění včetně řady domácích nadějí.

I přes absenci dlouhodobě nemocného Filipa Víta se domácí závodníci prosadili na medailové příčky. Výborné výkony předvedli mladší žáci Tomáš Červinka, Jakub Pečenka a Martin Pech. Tomáš sice zůstal smolně těsně za bronzem, ale potvrdil rostoucí výkonnost a je velkou nadějí do dalších turnajů.

Zkušenější dvojce Pech a Pečenka vybojovala v kata dvojic stříbro a Jakub Pečenka vybojoval bronz mezi jednotlivci v jedné z nejpočetněji obsazených kategorií. Navíc se probojoval i do finále v kumite a vybojoval stříbro.

Výborně si vedl i v současnosti asi nejvíce trénující domácí závodník Jakub Riedl. V kata sice zůstal bez medaile ale v kumite vybojoval bronz, když v boji o postup do finále svedl velmi vyrovnaný boj s mnohem zkušenějším Podroužkem z Prahy.

Pochvalu od trenérů si ale vyslechli i další. Mezi dorostenci si dobře vedl Erik Stojka, mezi mladšími žáky Josef Bulíř i Eva Vyskočilová.

Velmi Potěšil Miroslav Vopršál, který v kata žáků do osmi let vybojoval nečekaný, ale zasloužený bronz. Pochvalu zaslouží většina dalších domácích reprezentantů, pro které to byl jeden z prvních velkých turnajů. Výborně si vedla Alžběta Čížková, která patří mezi jedny z nejtalentovanějších závodníků, stejně jako Petr Hošek a Jáchym Červinka.

Nejúspěšnějšími kluby se staly Sport Relax, Vision Praha a Dragon Neratovice, jejichž závodníci vybojovali po čtyřech zlatých medailích.

Prakticky stoprocentní úspěšnost svých závodníků měly kluby Farmex Nitra a TJ Karate České Budějovice. Jejich reprezentanti v každé disciplíně, do které nastoupili, vybojovali zlato. Pořádající boleslavský oddíl obsadil v hodnocení klubů mezi více než čtyřiceti celky osmé místo.

Velké poděkování zaslouží všichni, kteří se na přípravě a organizaci soutěže podíleli. Bez jejich obrovského nasazení by vánoční cena nemohla mít vizitku nejlepšího turnaje mládeže v republice.

Výraznou podporu získala soutěž od města Mladá Boleslav a také od Středočeského kraje. Obě tyto instituce podpořily turnaj grantem. Finančně a materiálně pomohla také města Mnichovo Hradiště a Bělá pod Bezdězem. V kategoriích kumite dorostenců a dorostenek bez rozdílu hmotnosti bojovali závodníci o zvláštní poháry věnované právě městem Bělá pod Bezdězem. Dlouhodobě turnaj podporuje také Středočeský svaz karate. Velký dík patří také všem sponzorům.

Pořadatelé již nyní připravují jubilejní dvacátý ročník. Ten se uskuteční v sobotu 23. listopadu 2013 ve sportovní hale v Mladé Boleslavi. Všichni si od příštího ročníku slibují právě velmi početnou účast závodníků včetně zahraničních klubů.