Na dalším ročníku turnaje Wakizashi Cup se v silné české konkurenci reprezentanti mladoboleslavské Auto Škody rozhodně neztratili. Nejlépe si opět vedl Filip Vít, který v kata juniorů nenašel přemožitele a po finálovém výsledku, kdy zdolal ostravského Wojtylu jasně 3:0, znovu prokázal, že může úspěšně reprezentovat i ve vyšší věkové kategorii.

Výborně si vedli i další mladoboleslavští karatisté. V nejpočetněji obsazené kategorii mladších žáků vybojoval Jakub Pečenka bronzovou medaili. Ve čtvrtfinále mezi padesátkou startujících sice na svého soupeře nestačil, ale v boji o bronz dokázal zvítězit a vybojovat další body do postupového žebříčku na prosincové mistrovství republiky. Na bronzové medaile dosáhli také Josef Bulíř a Ondřej Šubrt v kata nižších technických stupňů.

Pátou medaili do boleslavské sbírky přidala v kata družstev trojice závodníků Bulíř, Pečenka a Pech. Po jasném postupu do finále v posledním duelu svedli vyrovnaný souboj s týmem Českých Budějovic a nakonec prohráli 1:2. Zisk stříbra je ale pro tuto trojici závodníků, kteří se nijak zvlášť na týmovou soutěž nepřipravují, vynikajícím výsledkem.

Výborně si vedli i další závodníci, kteří zůstali těsně za medailovými posty. V kata nízkých technických stupňů si vede výborně Tomáš Červinka, kterému postup do semifinále tentokrát unikl jen o vlásek. Mezi osm nejlepších se mezi dvacítkou soupeřek probojovala v kata mladších žákyň Eva Vyskočilová a těsně za medailemi zůstali v kumite André Križanec a mezi dorostenci Jakub Riedl.

Boleslavské karatisty čeká za necelé dva týdny Grand Prix v Ústí nad Labem a o další dva týdny později Krajské přebory. Filip Vít ještě mezi tím vyrazí do zahraničí na další významný mezinárodní turnaj do Rakouska – tradiční Austria Open. Na tento turnaj před prázdninami míří silná zahraniční konkurence.