Vrchol jarní části sportovní sezóny se boleslavským karatistům vydařil. Třinácti prvenstvími na krajských přeborech potvrdili, že jsou dlouhodobě nejúspěšnějším středočeským klubem. Mistrovství středních Čech hostila v sobotu Česká Lípa a pořadatelem byl tamní oddíl SSC.

Do bojů o medaile a také o přímá postupová místa na republikové šampionáty mládeže i seniorů se zapojilo na 120 karatistů z třinácti klubů. Potěšitelné je, že prakticky šestinu startujících tvořili závodníci boleslavské Auto Škody, která umožnila start i závodníkům z posledního náboru.

Kromě Filipa Víta, který již měl start na republikovém šampionátu zajištěný před krajskými přebory, vybojovali postup další karatisté z Mladé Boleslavi. Jakub Pečenka, André Križanec a Erik Stojka v kata. Jakub Riedl, Martin Šváb a překvapivě také Eva Vyskočilová v kumite. Se svými soupeři si poradili také v nepostupových kategoriích Ondřej Šubrt a družstvo žáků, které muselo narychlo řešit výpadek jednoho ze závodníků Josefa Bulíře, který v týdnu onemocněl. Nahradil ho Tomáš Červinka, který mezi nejmladšími karatisty udělal obrovský pokrok a svého služebně staršího parťáka výborně nahradil.

Výtečně si vedli všichni závodníci Auto Škody, kteří se prezentovali zodpovědnými výkony. I když to některým na medaili nevyšlo, prokázali obrovskou snahu a nasazení.

Jednoznačně pod kontrolou měli boleslavští hned několik kategorií. Bylo tomu tak v kata juniorů a mužů, kde vládl Filip Vít, v kata mladších žáků 10-11 let, kde závodníci Pečenka a Pech všechny svoje soupeře zdolali rozdílem třídy a ve finále si to rozdali o zlato a přímý postup na prosincové mistrovství.

Obdobně ovládli kategorii dorostenců Stojka a Riedl, přičemž také díky malé chybičce v sestavě soupeře se nakonec z nečekaného prvenství radoval Erik Stojka. Boleslavské finále měla nakonec také kategorie starších žáků, v němž opět zvítězil méně zkušený Križanec nad Švábem.

V nepostupových kategoriích starších žáků s nízkými technickými stupni byl nepřekonatelný Ondřej Šubrt. Mezi mladšími si výborně vedl již zmiňovaný Tomáš Červinka, který vybojoval bronz. Krok s ním drželi další z nejmladších členů výpravy, kteří skončili těsně pod stupni vítězů.

Výborně bojovala i děvčata. Eva Vyskočilová ve své premiéře v kumite doslova převálcovala svou soupeřku a vybojovala titul. V kata navíc jen nejtěsnějším poměrem 1:2 prohrála ve finále. To byl možná jediný okamžik, v němž lze žehrat na situaci, kdy domácí závodnici pískají dva rozhodčí z České Lípy. Finále mělo relativně daný výsledek i přes to, že technicky byla boleslavská závodnice určitě lepší. Dobře si vedly i začínající karatistky Alžběta Čížková a Anna Karhanová. Na první z nich zbylo stříbro v kata starších žákyň, kde měla soupeřku již zkušenou, cvičící několik let. Druhá zůstala těsně za bronzem, ale byly to její první závody a šlo o to si to „zkusit", získat zkušenosti a zmírnit do budoucna trému.

V kumite ke zlatým medailím přidali boleslavští karatisté ještě dvě stříbra zásluhou Križance mezi staršími žáky a Jana Bulíře mezi dorostenci. O dva bronzy se pak postarali Jakub Pečenka a Martin Pech mezi mladšími žáky.

Jarní sezóna tímto víkendem pro většinu boleslavských karatistů skončila. Pouze Filip Vít ještě před prázdninami o příštím víkendu vyrazí do Rakouska na další významný mezinárodní turnaj, Austria Open. Po pár dnech relaxace začne příprava na další soutěžní část roku. Na jejím konci bude především devatenáctá Vánoční cena Mladé Boleslavi a pro mnohé také Mistrovství České republiky.