Další ze seriálu nominačních turnajů pro mistrovství České republiky se v sobotu uskutečnil opět v Nymburce. Tentokrát do sportovní haly v ZŠ Komenského dorazilo téměř 450 závodníků z České republiky i Slovenska. Obrovský počet startujících dával už předem jasný signál o tom, že závěr klání je možno očekávat až ve večerních hodinách.

Z Mladé Boleslavi vyrazilo do boje patnáct závodníků a všichni předvedli dobré výkony, za které se rozhodně nemusí stydět.
Nejúspěšněji si opět vedl Filip Vít, který dominoval v kata juniorů a mezi muži získal bronz. Navíc opět spolu se dvěma závodníky SK Kesl Ryu Praha vybojoval i zlato v kata družstev juniorů. Také tentokrát s ohledem na očekávanou délku turnaje do kumite nenastoupil a jak se ukázalo, udělal dobře, protože jeho kategorie nastupovala až krátce před osmou večer.

Naopak v tu dobu končil své velmi úspěšné vystoupení v kumite dorostenců do 57 kg Jakub Riedl. Ten všechny své soupeře jasně převyšoval a připsal si zcela zasloužené prvenství.

Až do finále postoupil v kata mladších žáků Jakub Pečenka, kde nejtěsnějším poměrem ve velmi vyrovnaném klání 1:2 prohrál. V kumite si vedl také úspěšně a mezi téměř dvacítkou soupeřů vybojoval po postupně se zlepšujících výkonech bronz.

O další bronz se v kata mladších žáků postaral Martin Pech. Společně s Jakubem Pečenkou a Tomášem Červinkou vybojovali žáci Auto Škody bronz také v kata družstev. V této kategorii značně zamíchali pořadím rozhodčí, když v semifinále nepochopitelně přiřkli vítězství týmu z Českých Budějovic. Ten nakonec sporně vyhrál i finále, i když tým z Loun byl zcela jasně lepší.

K zisku dvou zlatých, jedné stříbrné a čtyř bronzových medailí si závodníci Auto Škody do žebříčků připsali body ještě za několik pátých a sedmých míst. Těsně za bronzem skončila v kata mladších žákyň Eva Vyskočilová a mezi mladšími žáky s nižšími technickými stupni Florián Knoblochí. Další bodovaná místa získal Josef Bulíř v kumite mladších žáků a také Klára Kučerová v nepostupové kategorii mladších žákyň s nižšími technickými stupni.

Příští víkend mají karatisté v nabitém programu volno a znovu budou o medaile bojovat 25. května na mezinárodní Grand Prix v Ústí nad Labem a v první červnový den v České Lípě na krajských přeborech.