Dvanáctka především začínajících karatistických nadějí mladoboleslavské Auto Škody vyzkoušela svou formu na druhém ročníku Libereckého poháru. Ten se tentokrát uskutečnil v Zákupech nedaleko České Lípy.

V konkurenci téměř 150 závodníků z patnácti klubů zejména ze severních a středních Čech se boleslavští karatisté probojovali ke čtyřem bronzovým medailím.

Mezi osmiletými si výborně vedl Martin Pech, který prohrál v úvodním kole po drobném zaváhání nejtěsnějším poměrem 1:2. Dostal se ale do oprav, kde už svým soupeřům nedal šanci a získal zaslouženě bronzovou medaili. Zlepšení výkonnosti prokázal i Tomáš Kratochvíli, který smolně prohrál také 1:2 v prvním kole, ale do oprav ho jeho soupeř nepustil.

O další dvě třetí místa se postarali Michal Cimbora a Martin Macháček mezi žáky 10 – 11 let. Oba předvedli solidní výkony a postup do finále jim unikl jen o vlásek. Poslední bronz získal Martin Šváb mezi jedenáctiletými žáky s vyššími technickými stupni. Jedná se o závodníka, jenž do Auto Škody přišel z Karate klubu Mladá Boleslav, který letos ukončil svou činnost.

Výborně si vedli další boleslavští karatisté,z boleslavských karatistů, i když zůstali bez medailí. Velmi hodnotné výkony předvedl Daniel Hájek mezi staršími žáky, a také Jan Bulíř, kterému těsně unikl postup ze semifinále a v opravách stejně těsně prohrál o třetí místo.

Těžký los měla Eva Vyskočilová mezi osmiletými žákyněmi. Ačkoli byla na svém prvním turnaji, předvedla solidní výkony.

Všichni závodníci Auto Škody se pilně připravují na domácí vrchol letošní sezóny – XVII. Vánoční cenu Mladé Boleslavi v Městské sportovní hale, která se uskuteční už za necelé dva týdny.

Turnaj pod záštitou primátora Mladé Boleslavi a za podpory středočeského hejtmana i měst regionu přivede do města automobilů na tři stovky mladých karatistů z celé ČR, Slovenska i Německa.

LADISLAV MAREŠ