Dvě zlaté a jedna stříbrná medaile, taková je bilance dvojice karatistů mladoboleslavské Auto Škody z prestižní Velké ceny Ústí nad Labem.

Dva boleslavští závodníci Filip Vít a Ladislav Mareš starší obhajovali svá prvenství z loňského turnaje. Stejně jako vloni se do severočeské metropole sjelo přes 350 závodníků z ČR, Německa, Izraele, Maďarska, Polska, Slovenska, Chile i dalších zemí.

V kata dorostenců Filip Vít postoupil celkem bez problémů až do finále, kde opět narazil na Vika z liberecké Slávie. Boleslavský závodník tentokrát finále nezvládl, když se příliš přemotivoval ve snaze odvést svému soupeři těsné prohry ze dvou předešlých turnajů. Bohužel z přemíry snahy došlo k chybě a nedokončení kata.

V kata masters obhájil prvenství z minulé Velké ceny Ústí nad Labem Ladislav Mareš starší, i když na rozdíl od loňska v turnaji tentokrát chyběla vážnější konkurence. Mareš ve finále porazil letošního vicemistra republiky v kata masters Poláka z České Lípy, což je určitě vynikající výsledek a cenný skalp.

V kumite dorostenců do 52 kg se Filip Vít snažil napravit své zaváhání z kata. Jednotlivými koly procházel bez vážnějších problémů, ve čtvrtfinále zdolal tvrdého soupeře z Izraele, v semifinále pak Dittricha z Liberce a finále bylo další reprízou boje o titul mistra republiky. I tentokrát boleslavský reprezentant Koudelku z Budějovic porazil, i když to vůbec nebylo snadné a oba finalisté byli nažhaveni k co nejlepšímu výkonu.

Ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile se karatisté Auto Škody zařadili do horní poloviny v úspěšnosti více než třiceti klubů na Grand Prix v Ústí nad Labem. Za dva týdny na karatisty čekají krajské přebory a o týden později jarní část sezony zakončí Filip Vít na letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci, kde bude již potřetí reprezentovat Středočeský kraj. Po krátké prázdninové přestávce začne letní příprava.

Hned od září čeká na karatisty celá řada dalších turnajů a vše bude směřovat k vyvrcholení na Vánoční ceně Mladé Boleslavi a Mistrovství ČR mládeže. Od září se také otevřou brány tělocvičny na 7. základní škole pro další nábor.

LADISLAV MAREŠ