Po dvou týdnech se karatisté mladoboleslavské Auto Škody vydali znovu do města na Labi k dalšímu turnaji.

V konkurenci více než dvou stovek závodníků z celé republiky se medailově prosadili, ale ani tentokrát se nepodařilo nikomu vystoupat na příčku nejvyšší.

Desátý díl turnaje Wakizashii Cup byl současně nominačním pro dorostence a juniory. Mladou Boleslav reprezentoval mezi dorostenci Filip Vít, který má již postup na prosincový šampionát jako obhájce titulů v obou disciplínách zajištěný.

V kata prošel bez výraznějších problémů do finále, v němž podlehl nejtěsnějším poměrem 1:2 Vikovi z Liberce. Téměř dvoutýdenní tréninkový výpadek byl sice na boleslavském závodníkovi trochu znatelný, ale celkem dobře se s ním vyrovnal.

Prohra ve finále vždy zamrzí, ale daleko víc zamrzela diskvalifikace ve čtvrtfinále kumite. Boleslavský borec jasně vedl nad Bicanem z Rakovníka 5:0.

Nicméně středočeský sok se neustále snažil zabodovat, a to i nečistými technikami.

Vít pak ve snaze eliminovat ataky protivníka jednu techniku méně kontroloval a zasáhl soupeře do nosu. Podle lékaře došlo údajně k vážnějšímu zranění, a proto byl Vít diskvalifikován a prakticky vyřazen z této disciplíny.

Nemrzí ani tolik diskvalifikace jako to, že neměl možnost nastoupit k dalším duelům a využít turnaj k ostrému tréninku.

O medaile ale bojovali i další boleslavští reprezentanti a mnozí velmi úspěšně.

Nejvíce překvapila mezi mladšími žákyněmi Eva Vyskočilová. Paradoxně ve slabší kategorii nízkých technických stupňů nezabodovala, ale v oficiální kategorii v konkurenci i vyšších technických stupňů prošla až do finále.

Tam sice na svou soupeřku nestačila, ale zisk stříbrné medaile je vynikajícím úspěchem a zaslouženou odměnou za tréninkovou píli. Eva cvičí v oddíle necelý rok, když přišla z klubu, který cvičil jiný styl karate a přeučení se je vždy o něco složitější.

Dva bronzy vybojovali v kata starších žáků nižších technických stupňů Erik Stojka a Daniel Hájek. Dan navíc bodoval i mezi vyššími technickými stupni, když obsadil sedmé místo.

Nepopulární pátá místa v opravných bojích vybojovala Kateřina Hošková mezi mladšími žákyněmi a Ladislav Mareš starší mezi muži i v kategorii Masters nad 35 let.

Bodované sedmé příčky obsadili ještě Martin Pech mezi mladšími žáky nižších technických stupňů a Michal Cimbora v kata mladších žáků. V konkurenci čtyřicítky zúčastněných klubů obsadila Auto Škoda sedmnácté místo.

Do Mladé Boleslavi putovaly ještě dva bronzy zásluhou Petry Schiffmannové a Zlaty Mistolerové z oddílu Kamikaze v kata Masters žen.
Již příští týden se v Lovosicích uskuteční další turnaj mládeže – Májový pohár.

V dalším městě na Labi budou o co nejlepší umístění bojovat žáci i dorostenci. Do třetice na Labi se v dalším týdnu v Ústí uskuteční další Grand Prix, na které budou prvenství z loňska obhajoval Filip Vít i Ladislav Mareš.

LADISLAV MAREŠ